У Верховинській школі протидіють булінгу


Сьогодні серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми один до одного.
Останніми роками визнано поширення такого явища, як шкільний булінг. Булінг у перекладі з англійської – хуліганити, грубіянити, визначається, як утиск, цькування, дискримінація. Це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи дітей до іншої дитини або дітей. Виділяють 4 головні компоненти булінгу: агресивна і негативна поведінка; здійснюється регулярно; відбувається у відносинах, учасники яких мають неоднакову владу; така поведінка є навмисною.

Тому з метою попередження жорстокості серед молоді, профілактики злочинів та правопорушень в учнівському середовищі начальником служби у справах дітей Верховинської районної державної адміністрації Оксаною Кітлярук та начальником відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Марією Бажурою були проведені інформаційно-профілактичні заходи для учнів Верховинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на тему «STOP БУЛІНГ» , з практичним психологом школи Наталією Юр’євою обговорено шляхи попередження жорстокого поводження з дітьми та надалі спільно проводити заняття, щоб зупинити явища булінгу у дитячому середовищі.

Метою заходів було ознайомити учнів з поняттям, формами та структурою булінгу; виховувати почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навики відповідальної та безпечної поведінки.

Участь у профілактичних заходах взяли учні 5-11 класів школи. Під час заняття діти ознайомились із поняттям, формами, структурою булінгу, а також сформували навички відповідальної та безпечної поведінки з дітьми, які потерпають від насильства в школі.

Під час заняття надавалась інформація учням з обраної теми, продемонстрували дітям ряд відеороликів щодо даного питання: «Булінг. Шкільна травля», «Обережно, булінг», «Викресли булінг» та було обговорено відеосюжети. Також учні взяли участь у анкетуванні, яке проводилось з метою виховання почуття толерантності у дітей, бути небайдужим до чужого горя; запобігання дитячому насиллю та виховання культури спілкування серед учнівської молоді.



19 Вересня 2018 p.
©http://briz.if.ua/