У прикарпатських ОТГ активно впроваджуються заходи з енергоефективності


Невдовзі така діяльність допоможе ОТГ заощаджувати енергоресурси, а також значно економити кошти у майбутньому. Роботу у цьому напрямі здійснює Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття спільно з фахівцями Енергетичного інституту Івано-Франківського національно-технічного університету нафти і газу та за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Про це повідомив виконавчий директор агенції Максим Чопей.
«Цей проект ми розпочали ще з середини літа, оскільки мали розуміння того, що громади потребують підтримки у сфері енергоменеджменту. Сьогодні ОТГ, будемо відвертими, отримали на свій баланс об’єкти соціальної інфраструктури з високим рівнем енергоспоживання. Тому громади з моменту утворення самотужки взялись до проведення заходів з енергоефективності. Вони почали здійснювати роботи із заміни вікон, дахів, реконструкції систем опалення тощо. Але цього недостатньо. Щоб така діяльність дала реальний ефект і економію коштів – необхідно застосовувати професійний підхід. З огляду на це, прийняли рішення залучити до цієї діяльності фахівців з ІФНТУНГу, щоб у такий спосіб здійснювати у громадах системну та якісну роботу з енергозаощадження», – сказав він.

Максим Чопей говорить, що ефективна діяльність у сфері енергоменеджменту може сприяти економії коштів, які в подальшому використовуватимуть для розвитку інфраструктури. «Приміром, сьогодні енергоспоживання на метр квадратний у закладах соціальної інфраструктури становить приблизно 250 гривень. Запровадивши заходи з енергоефективності, ця сума може становити 120 гривень. Вивільненні кошти на енергопостачання таких об’єктів – реальний ресурс для розвитку ОТГ. Його можна спрямовувати на розвиток інфраструктури, так як це роблять, до прикладу, у Старобогородчанській ОТГ», – наголосив він.

Радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук говорить, що енергоменеджмент дає можливість для реалізації проектів, а також залучення чималих інвестицій.

У той же час експерт повідомив, що агенцією проведено шість кущових семінарів для представників ОТГ області. Упродовж навчання слухачі займалися написанням технічних завдань, було здійснено й ряд виїздів на огляд об’єктів з метою здійснення їх енергоаудиту. У результаті було сформовано фокус-групи. Нині здійснюються роботи із розробки енергопаспортів таких будівель.

Зі слів Ігоря Мельничука, громади, які підготують якісний план дій з енергетичного розвитку, матимуть змогу взяти участь в Угоді мерів (ініціатива ЄС – ред.).

«Угоду мерів буде підписано з громадами, які розроблять якісний план дій сталого енергетичного розвитку. Угода зобов’язує громаду, яка є учасником конкурсу, до 2030 року зменшити викиди вуглекислого газу на 30 відсотків. Реалізація цієї ініціативи є можливістю для залучення серйозних інвестицій з Європейського Союзу», – сказав Ігор Мельничук.



17 Вересня 2018 p.
©http://briz.if.ua/