Для покращення якості електропостачання – розукрупнення ліній


До початку опалювального сезону енергетики поспішають ліквідувати найбільш проблемні місця в електромережах краю. Наприклад, у зв’язку зі збільшенням навантаження надто довгі приєднання розподільчих повітряних ліній електропередавання можуть спричинювати спади напруги у споживачів. Тому фахівці ПАТ «Прикарпаттяобленерго» приводять протяжність електроліній до нормативних величин та здійснюють інші технічні заходи.

Так у селі Угорники Івано-Франківської міськради фахівці філії «Івано-Франківський РЕМ» вирішили проблему неякісної напруги у мешканців вулиці Львівської та прилеглих, розділивши колишню електролінію на дві. «Для зменшення протяжності ПЛ-0,4 кВ проводиться розукрупнення електроліній шляхом виведення від існуючих трансформаторних підстанцій додаткових фідерів і розділення перевантажених ліній, - пояснює заступник технічного директора ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Володимир Бондаренко. - Використання при цьому сумісної підвіски самоутримного ізольованого проводу на існуючих опорах значно зменшує наші витрати на монтаж. Виконання даних заходів дозволяє задовольнити очікування наших клієнтів – привести до нормативного значення показники напруги у споживачів».

Під час планування робіт на 2012 рік ПАТ «Прикарпаттяобленерго» серед основних завдань виокремлено заходи, спрямовані на забезпечення надійного та безперебійного постачання споживачів області електричною енергією належної якості. Так за 9 місяців року філіями ПАТ «Прикарпаттяобленерго» у цьому напрямку здійснено капремонт більше 1300 км повітряних електроліній 0,4-10кВ, замінено майже 7 тисяч опор, більше 300 км проводу та близько 10 тисяч ізоляторів на ПЛ-0,4-10кВ. Не менш важливими є і впорядкування іншого енергетичного обладнання: з початку року відремонтовано 800 трансформаторних підстанцій та розподільчих пунктів 6-10кВ, проведено капремонт більше 60 силових трансформаторів 6-10кВ, відновлено 326 пошкоджених кабельних ліній електропередавання 0,4-20кВ. Такі заходи не лише вирішують локальні негаразди в енергозабезпеченні, а й сприятимуть легшому проходженню максимальних сезонних навантажень на електромережі.

Відділ інформаційної політики ПАТ «Прикарпаттяобленерго» 10 Жовтня 2012 p.
©http://briz.if.ua/