Перспективи ринку нафтогазової галузі обговорили на Прикарпатті


Сьогодні в Івано-Франківській торгово-промисловій палаті відбулося тематичне засідання «круглого столу» «Регулювання доступу до нафтогазоносних надр».
У цьому заході взяли участь керівник апарату облдержадміністрації Роман Маланій, голова офісу ефективного регулювання (BRDO) Олексій Гончарук, президент торгово-промислової палати Андрій Левкович, представник Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Олексій Тирошко, керівник департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики МЕРТ Валерій Прокопець, представник Урядового офісу із залучення та підтримки інвестицій Ukraine Invest в Західній Україні Андрій Павлів, керівники ДФС, райдержадміністрацій, нафтогазовидобувного бізнесу та експертних кіл області.

Фахівці відзначали, що запаси природного газу в українських надрах дозволяють повністю забезпечити потреби держави протягом тридцяти років, а нафти і конденсату – протягом п’ятнадцяти. При цьому 81% від потреб у нафті та 44% у газі задовольняється за рахунок імпорту. Державна політика у сфері регулювання доступу до нафтогазоносних надр не досягає своїх цілей і потребує кардинальної зміни підходів.

На засіданні «круглого столу» обговорювали питання створення рівних та прозорих умов доступу до надр в частині впровадження електронних аукціонів з продажу спецдозволів на користування ними, взаємодії надрокористувачів із місцевими органами влади, відкриття державної геологічної інформації та формування оптимальних умов оподаткування нафтогазових компаній.

Також йшлося про залучення інвестицій у нафтогазовидобувну галузь та імплементацію директиви 94/22/ЄС Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу «Про умови надання та використання дозволів на пошук, розвідування та видобуток вуглеводнів».

Експерти наголошували на тому що, необхідні зміни у державній політиці сфери регулювання доступу до нафтогазоносних надр. Результати цього публічного обговорення будуть враховані в тих змінах, які Уряд впроваджуватиме на законодавчому рівні.

Довідково

Ініціаторами регуляторної реформи є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та Державна регуляторна служба за сприяння BRDO. Підтримку процесу надає ЄС в рамках ініціативи EU4Business/ FORBIZ. BRDO – провідний незалежний експертно-аналітичний центр з регуляторної політики в Україні. Публічний діалог між владою та бізнесом має за мету вдосконалення державного регулювання та поліпшення бізнес-клімату в Україні. 



13 Вересня 2018 p.
©http://briz.if.ua/