У Галичі відзначили 1120-ту річницю заснування міста


Сьогодні у Древньому Галичі відбулися урочистості з нагоди 1120-ої річниці з дня першої літописної згадки про місто. Цій дати приурочили низку культурно-мистецьких заходів, концертну програму та фестиваль історичної реконструкції «Галицьке лицарство», який проводиться вперше.
Розпочалися святкові заходи урочистим погашенням конверта та власної марки зі спеціальним штемпелем, присвячених 1120-ій річниці з дня першої літописної згадки про місто Галич, та багатолюдним віче.

На заходи завітали народний депутат України Михайло Довбенко, перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, депутати обласної ради, представники духовенства, посадовці облдержадміністрації.

Михайло Довбенко вручив міському голові Галича Оресту Трачику вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія та звернувся до галичан і гостей міста.

Древній Галич, як висловився народний обранець, є значним історичним, духовним, культурним потенціалом для сучасників. Його розкриття повною мірою дозволить довести абсурдність спроб північно-східного агресора показати не тільки українцям, а й усьому світу історичність так званої ідеї «російського світу». З огляду на це великої ваги набуває проект відновлення та благоустрою території Галицького Успенського собору у Крилосі. Спроба відновити собор знайшла підтримку в як у духовенства, так й у влади і громадськості. За словами Михайла Довбенка, проект ґрунтуватиметься на науковій основі та буде максимально публічним. Він також повідомив про досягнуті домовленості між науковцями Прикарпатського національного університету та Варшавського університету щодо проведення спільних археологічних досліджень з використанням сучасних технологій, які дадуть можливість досліджувати глибинні пласти та земельні нашарування на території собору.

Нагадаємо, минулого року започатковано два всеукраїнських архітектурних конкурси на краще облаштування Галицього дитинця та музеєфікацію фундаментів Галицького Успенського собору з ймовірною його відбудовою.

«На сьогодні ми маємо дуже цікаві архітектурні пропозиції, і це вселяє віру в те, що наша спроба розкрити потенціал Давнього Галича матиме успіх. 25 вересня буде офіційно презентовано і відкрито обговорення проектів-переможців цих архітектурних конкурсів. Прошу усіх долучитися до цього обговорення. Нам важливо максимально врахувати різні думки та пропозиції, - звернувся Михайло Довбенко до присутніх. – Пам’ять є найбільшою благодаттю будь-якої нації. Вірю, що нашу пам’ять збережемо і донесемо до майбутніх поколінь».

Від імені голови облдержадміністрації Олега Гончарука учасників заходу з величним дійством привітала його перший заступник Марія Савка. Посадовець підкреслила, що галичани не тільки зберігають велику історичну спадщину, традиції, а й водночас розвивають економіку, туристичний потенціал краю. Адже у наш час на галицькій землі проходить щорічна Патріарша проща, яка збирає тисячі вірян з усієї країни. Добрим звершенням сьогодення, за її словами, став духовно-мистецький проект «Вірую», який нещодавно відбувся у Крилосі, є певні напрацювання зі збереження духовної спадщини Древнього Галича і, звичайно, започаткований фестиваль «Галицьке лицарство». «Я переконана, що об’єднавши свої зусилля та при підтримці держави ви зробите багато добрих справ і Галич щороку ставатиме все кращим», - звернулася до учасників віча Марія Савка.

По завершенні заходу всі святочною ходою рушили на Замкову гору, де відбулося відкриття символічної «Галицької брами» та пройшли фінальні бої фестивалю «Галицьке лицарство», який розпочався днем раніше.

Варто зазначити, що продемонструвати своє вміння до Галича з’їхалися реконструктори з дев’яти областей України. Їхні бої стали захопливим видовищем. А усі охочі мали нагоду оглянути лицарські обладунки, сфотографуватися з учасниками турніру, взяти участь у середньовічних забавах, конкурсах та спробувати себе у ролі лицарів.



10 Вересня 2018 p.
©http://briz.if.ua/