На Снятинщині виявили шкідливі організми


При здійсненні фітосанітарного моніторингу сільськогосподарських угідь з метою встановлення фітосанітарного стану за період з 23 по 29 серпня 2018 року при проведенні ревізії старих вогнищ фітосанітарними інспекторами Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, виявлено обмежено поширені в Україні шкідливі організми:

- західнийкукурудзяний жук (Diabrotica virgifera virgifera) на території Снятинського району в с.Будилів на площі 250га., в с.Орелець на площі 150га.

- рак картоплі (Synchytrium endobioticum (Schilbersky Percival) на території Рожнятівського району в с.Князівське на площі 0,1га, в с.Ясиновець на площі 0,25га, в с.Лоп’янка на площі 0,75га.

Визначено заходи по знищенню цих шкідливих організмів згідно рекомендацій даних під час накладання карантинного режиму.

В області триває підготовка до посіву озимих зернових культур під урожай 2019 року.

Як зазначають спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, фітосанітарний стан озимих культур в осінній період 2018 року визначатиметься якістю підготовки насіннєвого матеріалу, додержання сівозміни, обробітку ґрунту, збалансованого внесення добрив, а також значною мірою залежатиме від агрокліматичних умов вегетації.

Погодні умови загалом сприятливі для проведення підготовки ґрунту; дощі, які пройшли протягом останніх днів, підвищили вологозапаси в ґрунті, що знизились в умовах дефіциту опадів протягом другої половини серпня.

Восени посіви озимих культур заселятимуть шкідники, рослини уражуватимуться хворобами, особливо за умов затяжної осінньої вегетації.

Дотримання сівозміни, правильний підбір попередника складають основу інтегрованого захисту озимих культур від комплексу шкідливих організмів. Добрі попередники – рання картопля, ріпак, багаторічні трави – усувають загрозу від хлібної жужелиці, істотно обмежують загрозу від попелиць, трипсів, кореневих гнилей, септоріозу, фузаріозу, зимуючих бур'янів в посівах озимих зернових. Значному обмеженню чисельності шкідливих організмів сприяє оптимальна агротехніка.

Важливим етапом підготовки до посіву є протруювання насіння, оскільки насіннєвий матеріал є одним із джерел інфекційного запасу хвороб.

Протруювання крім знищення зовнішньої та внутрішньої інфекції хвороб, захищає насіння та проростки від повторного зараження інфекцією, яка знаходиться у ґрунті, від можливого ураження, особливо при несприятливих погодних умовах, від пліснявіння та загнивання, ослаблює негативну дію механічного травмування насіння.

Підбір протруйників необхідно проводити з урахуванням спектра їх фунгітоксичної дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб, а також видового складу збудників хвороб насіннєвого матеріалу, що визначається фітосанітарною експертизою. При підборі протруйників необхідно враховувати також комплекс збудників хвороб у ґрунті, на післяжнивних рештках (при посіві по стерньовим попередникам). 



4 Вересня 2018 p.
©http://briz.if.ua/