У Вигодському лісгоспі обговорили встановлення знаків та території господарства


У ДП «Вигодське лісове господарство» фахівці відділу лісового господарства провели з майстрами лісу теоретичне заняття на тему: «Встановлення лісогосподарських знаків та розшифровка написів на них».

Начальник відділу лісового господарства Степан Оріхівський розповів лісівникам про лісогосподарські знаки, про правильне встановлення їх на землях лісового фонду.

«Стовпи та кілки різного призначення застосовуються при організації території лісгоспу під час лісовпорядкування. За призначенням вони поділяються на квартальні, квартальні вказівні, граничні господарські, візирні, візирні вказівні стовпи, стовпи на пробних площах, а також кілки пікетні, – зазначив Степан Оріховський. – До натурних лісовпорядних знаків можуть відноситися і кам'яні піраміди або брили на вершинах гір у кам’яних розсипах, де немає лісу».

Дерев'яні стовпи та кілки виготовляють з деревини свіжозрубаних дерев. Їх повністю очищають від кори, сучки обрубують біля самої основи дерева. «Щоки» на стовпах повинні мати гладку поверхню, глибина їх на стовпі – не менше 2,5 см. Написи наносять чорною масляною фарбою з використанням трафарету, передбаченого стандартом. Лісогосподарські знаки встановлюють у землю з комлевого боку. Квартальні стовпи встановлюють в місцях перетину квартальних просік.

За словами Степана Миколайовича лісогосподарські та лісовпорядні натурні знаки встановлюють на землях лісового фонду та по його межах з метою юридичного та практичного оформлення меж постійних і тимчасових лісокористувачів із суміжними землекористувачами; внутрішньогосподарської організації території лісового фонду; позначення ділянок лісу, на яких проводяться лісогосподарські заходи та ділянок, відведених для спеціального використання запасу деревини головного рубання лісу; закріплення на місцевості результатів геодезичних, таксаційних, а також інших лісовпорядних і лісогосподарських обстежень і досліджень.

Загалом натурні знаки поділяються на лісовпорядні, лісогосподарські та межові інформаційні.

Ділянкові стовпи належать до натурних лісогосподарських знаків і встановлюються при виконанні лісогосподарських робіт на території лісового фонду України.

За своїм призначенням натурні лісогосподарські знаки діляться на стовпи квартальні, лісосічні (діляночні), на пробних площах, кілки пікетні.

Лісогосподарські стовпи позначають площі рубок головного користування, суцільно санітарних рубок, площі, відведені під рубки догляду, лісові культури, постійні і тимчасові лісонасіннєві ділянки, лісонасіннєва плантація, тимчасові розсадники та ін.

«Лісогосподарські дерев’яні стовпи повинні мати висоту 0,6 м (надземної частини), підземної – 0,4 м, товщину 16 см. На стовпі вирізують одну щоку, яка звернена в бік ділянки з виконуваними роботами, – наголосив Степан Миколайович.
Скорочені назви заходів:

СР – суцільне рубання;

ПР – поступове рубання;

ВР – вибіркове рубання;

ОСВ – освітлення деревостану;

ПРЧ – прочищення деревостану;

ПРЖ – проріджування деревостану;

ПРХ – прохідне рубання;

СРВ – санітарне рубання вибіркове;

СРС – санітарне рубання суцільне;

РР – реконструктивне рубання;

ЛГ – лісовідновне рубання;

ІГР – інші господарські рубання;

ЛК – штучне лісовідновлення (лісові культури);

ПРП – природне поновлення лісу.

Матеріали подані згідно з ДСТУ 3534 – 97.



17 Серпня 2018 p.
©http://briz.if.ua/