90% ліфтів в області відпрацювали свій нормативний термін експлуатації


90% ліфтів на Прикарпатті відпрацювали свій нормативний термін експлуатації – 25 років. Про це йшлося на нараді, яка відбулася 2 серпня 2018 року в Управлінні Держпраці в Івано-Франківській області.

У нараді взяли участь начальник Управління – Ігор Росипайло, перший заступник начальника Управління – Руслан Мазур, начальник відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді на транспорті та зв’язку – Андрій Іванишин, представники організацій, які здійснюють технічне обслуговування ліфтів, а саме ПП СРБУ «Прикарпатліфт», ПП СРБУ «Ліфткомплект», ТОВ «Портал», ТОВ «Техмонтаж», ПрАТ «Отіс», ПП «Західліфттех», ПП Дзундза М.Й., а також інженер найбільшого комунального управителя в області КП “Муніципальна інвестиційна управляюча компанія” Ростислав Котович.

На нараді обговорено питання стану ліфтового господарства. На території Івано-Франківської області експлуатується 2168 ліфтів, з них – 1723 встановлено в багатоповерхових житлових будинках міста та області.

«В області, як і в Україні в цілому, зростає тенденція щодо створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, які беруть на себе функції забезпечення надійної експлуатації літів», – зазначив начальник Управління.

Працівники таких об’єднань не в повній мірі володіють знаннями щодо основних вимог безпеки під час експлуатації ліфтів, не завжди виконують свої функції з ремонту машинних приміщень (особливо їх дахів), поверхових площадок, тощо.

Особлива увага була приділена ліфтам, які відпрацювали свій нормативний термін експлуатації – більше 25 років.

«Технічний стан більшості таких ліфтів не може в повному обсязі гарантувати їх безпечність та надійність під час експлуатації. Тому необхідно проводити їх модернізацію або повну заміну. Адже безпечна експлуатація ліфтів – це запорука здоров’я і життя їх користувачів», – наголосив Ігор Росипайло.

За підсумками засідання вирішено провести спільну нараду із керівниками об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, а також звернутися до органів місцевого самоврядування щодо виділення коштів для модернізації та ремонту ліфтів.

Довідка. Робота ліфта не дозволяється, якщо:
відсутній паспорт чи відомості про реєстрацію;
не проведено технічний огляд або експертне обстеження ліфта;
закінчився зазначений у паспорті термін роботи ліфта;
не призначено наказом працівників, відповідальних за організацію робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів, за організацію експлуатації та за справний стан ліфтів;
відсутній атестований обслуговуючий персонал (електромеханіки, ліфтери);
не виконані приписи посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці;
знос канатів перевищує встановлені норми;
є тріщини, деформації в металоконструкціях ліфта;
несправні прилади і пристрої безпеки, а також мають місце інші несправності, які впливають на безпечну експлуатацію ліфта.3 Серпня 2018 p.
©http://briz.if.ua/