В Франківську утеплять 27 начальних закладів


В Івано-Франківську триває реалізація програми енергетичної модернізації закладів освіти. Таким чином, комплексно утеплять понад 20 шкіл та садків. Зараз на завершальному етапі – 7 садків. Роботи на контролі тримає міський голова Руслан Марцінків. Сьогодні оглянув чотири об’єкти: ДНЗ №33 "Кристалик" (вул. Вовчинецька), №4 "Калинова сопілка" (вул. Героїв УПА), №18 "Зернятко" (вул. Івана Павла ІІ) та НРЦ (вул. Хоткевича).

У проектах - різні завдання, які допоможуть зробити заклади більш енергоефективними. Це заміна вікон, дверей, встановлення індивідуальних теплових пунктів, реконструкція системи теплопостачання, утеплення дахів та фасадів тощо. Як результат, помітна економія енергоносіїв та коштів.

«Думаю, позитивні зміни вже цього року відчують усі, а передусім – маленькі франківці. У співпраці з міжнародними донорами, зокрема з НЕФКО у цьому випадку, вдається досягати гарних результатів в різних соціальних напрямках. Важливим елементом таких проектів, як правило, є грантова складова. Тобто місто отримує частину коштів безповоротно. Приємно, що іноземці відзначають великий потенціал нашого міста для якісної реалізації міжнародних програм», - зауважив Марцінків.

Як розповів перший заступник міського голови Микола Вітенко, крім семи садків, що зараз в роботі, оголошують тендер на утеплення 4-х шкіл, а в планах – ще 12 закладів.

До речі, окрім утеплення в деяких садках силами міського бюджету вирішуються й інші проблеми. Наприклад, в "Зернятку" зараз замінюють покрівлю, адже стара була аварійною, через це підтоплювало приміщення, де навчаються діти. А в "Калиновій сопілці" для комфорту працівників, батьків та вихованців облаштували прибудинкову територію.2 Серпня 2018 p.
©http://briz.if.ua/