Франківські IT-спеціалісти розробили програму для ОТГ з усієї України


Сьогодні, 26 липня, у конференц-залі готелю «Надія» стартувало дводенне навчання для 30 територіальних об’єднаних громад з різних областей України. Під час тренінгів представники місцевого самоврядування отримають теоретичні та практичні навички роботи з муніципальним фіскальним реєстром, який дозволить їм контролювати та правильно використовувати свої ресурси. За словами міського голови Руслана Марцінківа, програмне забезпечення для ОТГ було розроблене в Івано-Франківську, нашими IT-спеціалістами.

«У процесі утворення  територіальних громад ми стикаємося з тим, що для їхнього розвитку не вистачає аналітичних даних. Незрозуміло, які перспективи у громади, які вона має фінансові, природні та людські ресурси. А це, як відомо, фундамент для того, щоб мати уявлення про стратегію розвитку», - розповідає виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук.

Навчання відбувається в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який впроваджує Асоціація міст України в Івано-Франківську. Директор проекту «ПУЛЬС» Ігор Парасюк впевнений, що отримані можливості позитивно вплинуть на економічний розвиток громад. Він наголошує, що інші громади, які зацікавляться програмою теж можуть отримати до неї доступ та відповідну консультацію.

«Громади зможуть зводити інформацію про усі свої ресурси в електронний реєстр. Це дозволить ефективно використовувати власний потенціал. Як наслідок – значно покращиться наповнення бази місцевих бюджетів», - зауважує Парасюк.

Окрім цього, за кожною з 30 ОТГ закріплений консультант проекту «ПУЛЬС», який допоможе їм обрати ефективну економічну модель розвитку. За західний регіон відповідає експерт з економічного розвитку Галина Васильченко. До нього входять дві прикарпатські територіальні громади – Ланчинська та Брошнів-Осадська.

«Моделі економічного розвитку – це інвестиції, залучення зовнішніх ресурсів, створення нових робочих місць, утримання бізнесу. Звісно, що починати потрібно з обліку того, що ми маємо, адже неможливо управляти тим, що є невиміряним. Важливим також є раціональний розрахунок коштів з бюджету, але не всі громади ще цього навчились. Раніше все вирішувалось у Києві, а тепер це відповідальність місцевої влади», - додає Галина Васильченко.



26 Липня 2018 p.
©http://briz.if.ua/