На Городенківщині відбувається щорічний військово-патріотичний вишкіл учнівської молоді


 

В селі Михальчому, що на Городенківщині триває традиційний щорічний військово-патріотичний вишкіл шкільної молоді, приурочений 70-тій річниці з дня створення Української повстанської армії.

Цьогоріч участь у вишколі беруть 19 команд з 18 загальноосвітніх шкіл та однієї гімназії Городенківського району. Перед їх учасниками стоїть непросте завдання - довести, що вони не тільки насильніші, найспритніші і найпрудкіші, але й на ділі показати себе справжніми патріотами, знавцями історії та культури свого народу та свого краю. «Сьогодні, - розповідає комендант табору –директор Чернятинської загальноосвітньої школи, багатолітній керівник військово-патріотичних навчальних зборів Богдан Білий, - учасники вишколу змагались у перетягуванні канату, грі в шахи, настільному тенісі, підтягуванні, тереновій грі. Крім того, на сьогодні заплановано проведення конкурсу художньої самодіяльності, а вчора ввечері біля вогнища був конкурс патріотичної повстанської пісні. Головний принцип наших змагань – спортивний дух, дух спортивної змагальності і знання історії. Тут витає дух нашого патріотизму – того націоналізму, який жив на Волині, в Чорному лісі, який живе в кожному з нас».

Підтримку проведенню вишколу вже не перший рік надають депутат Івано-Франківської обласної ради Василь Матійчик та благодійна організація «Мій край». «Держава, напевно, приділяє певну увагу вихованню молодого покоління. - прокоментував пан Матійчик мотиви, якими він керується, підтримуючи проведення таких вишколів, - Але для військово-патріотичного виховання, мені видається, робиться надзвичайно мало. Ми традиційно проводимо цей вишкіл напередодні річниці створення УПА. Діти цього хочуть. Їм це подобається. Ми навіть трохи здивувалися, коли вони сідають ввечері біля вогнища і співають справжніх патріотичних пісень».

Зі слів депутата, його команда і надалі практикуватиме проведення таких вишколів. Вже є певні думки щодо наступного року. При цьому організатори воліли б розширити формат проведення заходу, залучити шкільні  команди з інших районів.

Насичена програма змагань аж ніяк не лякає учасників вишколу, ба навпаки: робить їх перебування у михальчевському таборі цікавим і насиченим. Учениця Ясенів-Пільнянської загальноосвітньої школи Марійка Матіїв на вишколі вперше, але вже встигла полюбити його атмосфери, завести чимало друзів серед однолітків і спробувати на смак дух змагальності. «У нас у школі збирали команду, - розповідає вона, як потрапила до Михальчого, - Я сама захотіла до неї долучилась. Враження від вишколу – дуже яскраві. Чудова нагода випробувати себе – свою підготовку. Це не так, як на уроках фізкультури. Адже тут панує дух перемоги. Звісно я і моя команда налаштовані на здобуття першого місця».     



6 Жовтня 2012 p.
©http://briz.if.ua/