Створення Коломийської ОТГ наблизилось до логічного завершення


Депутати Коломийської міськради на черговій сесії проголосували за погодження приєднання до Коломиї чотирьох сільських рад сіл Шепарівці, Іванівці, Товмачик та Саджавка. Без питань та довгих обговорень, 24 голоси «за» і створення Коломийської ОТГ наблизилось до логічного завершення.
Це другий етап реформи децентралізації. Першим було утворення об’єднаних територіальних громад з центрами у сільських та селищних радах, які не були районними центрами. Люди відчули, побачили зміни, які відбуваються у сільських населених пунктах. Тепер законодавче підґрунтя вже є і для створення громад з центрами в містах обласного значення.

«Коломийська громада буде досить великою, однією з найбільших в Івано-Франківський області. Населення Коломийської ОТГ буде складати понад 68 тисяч мешканців. У Коломиї розуміють можливості для розвитку не лише фінансові, але й територіальні. А у Коломийській громаді це буде суттєве збільшення площі до 147 кв. км», - наголосив присутній на сесії радник з питань децентралізації Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Максим Чопей.

Місто Коломия сьогодні серед шести міст обласного значення нашої області найбільше просунулось в частині приєднання суміжних сіл і впритул підійшло до створення об’єднаної громади. На сесії депутати Коломийської міської ради підтримали рішення про приєднання чотирьох суміжних сільських рад. Такі злагоджено дії усіх суб’єктів об’єднання є прикладом для інших міст обласного значення та Івано-Франківська.

«Найважливіше в цьому процесі, - каже директор Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк, - знайти спільні інтереси та збалансувати їх для всіх учасників об’єднання. Реформа децентралізації спрямована, насамперед, на те, щоб підняти рівень життя, створити нові точки економічного зростання. Я впевнений, що в Коломийській об’єднаній громаді закумульований фінансовий ресурс буде більш рівномірно розподілятись і на сільські території. Це дасть можливість надавати медичні, освітні та інші послуги на вищому рівні на сільських територіях, які приєднуються до міст».

За розрахунками експертів Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», майбутня Коломийська ОТГ матиме досить великий фінансовий ресурс. Лише власні доходи громади в умовах об’єднання складуть 485 млн грн, тоді як загальний бюджет майбутньої громади складе 621 мільйон гривень.23 Липня 2018 p.
©http://briz.if.ua/