Нестача чистої води Франківську не загрожує


Сьогодні, 20 липня, на черніївському комплексі водоочисних споруд розповіли як проходить очистка питної води для франківців за допомогою електролізної установки.

За словами начальника черніївського комплексу водоочисних споруд Володимира Сисака, Івано-Франківськ має незалежне хлорування, тому питну воду франківці отримують безперебійно.

“У нас є своя установка, яка виробляє гіпохлорид натрію і знезаражує воду”, - говорить пан Володимир.

Очищену воду звідси постачають суто до Івано-Франківська.

За добу тут піднімають та очищають 50 - 60 тисяч метрів кубічних води. Можуть, звичайно, і більше, але в цьому нема потреби.

“Вода на черніївському комплексі водоочисних споруд відповідає усім споживчим нормам”, - наголошує Володимир Дмитрович.

Її сюди добувають з двох річок - Бистриці Надвірнянської і Солотвинської.

“Вода з Бистриці Солотвинської самопливом потрапляє на очисні споруди, а от з Бистриці Надвірнянської ми її відбираємо. Вона самопливом затікає в камеру і звідти насосами переганяємо у відстійники. Їх є 6. Вони на випадок, коли у річці мутна вода. Тоді використовуємо запаси з відстійників і даємо на очистку”, - розповідає прес-секретар комунального підприємства Володимир Шпег.

До контролю якості води тут ставляться теж серйозно. Перевіряють її кожні дві години. Відповідає за це лаборант. Насамперед визначають вміст хлору і чи не перевищує він норми, а річкову воду тестують на мутність. 



20 Липня 2018 p.
©http://briz.if.ua/