Німецький письменник презентував у Франківську книгу про цифрову диктатуру


Сьогодні, 19 липня, на Промприладі презентували книгу відомого німецького письменника-фантаста Роберта Зоннтаґа «Сканери». Роман вийшов в українському перекладі у видавництві Discursus. Книга розрахована на підлітків, але буде цікава й дорослим.

Події розвиваються у 2035 році, коли вся інформація стала цифровою та доступна для всіх завдяки футуристичним окулярам у будь-який час і безкоштовно. Відтак у світі не залишається паперових книг. Керує цим процесом своєрідна книжкова поліція «Ультранець». Опонентом виступає заборонена організація безробітних авторів, книгорозповсюджувачів та журналістів, які чинять спротив, розшуковуючи і зберігаючи друковані видання.

«Якщо думати про 2035 рік, то є два варіанти – утопія або антиутопія. Я цікавлюся похмурнішою перспективою, у моїй книзі це цифрова диктатура», - розповідає письменник Роберт Зоннтаґ.

У книзі є багато алюзій на відомі антиутопічні романи «Який чудесний світ новий!» Олдоса Гакслі, «1984» Джорджа Орвелла та «451° за Фаренгейтом!» Рея Бредбері, зокрема з останнім, за словами автора, можна знайти найбільше схожості. Адже спільною є тема інтелектуальної власності. У «Сканерах» головний герой працює книжковим агентом, робота якого полягає у переведенні друкованих книг у електронні варіанти. Суть полягає в тому, що онлайн-версія суттєво відрізняється від оригіналу, який потім знищують. Таким чином письменник торкається теми цензури у сучасному світі та майбутньому взагалі.



19 Липня 2018 p.
©http://briz.if.ua/