Система “розумний дім”: що вона робить та хто її встановлює на Прикарпатті


Житло, де все працює автоматично і знаходиться під контролем інтелектуального центру управління зараз є доступним не тільки нашим закордонним сусідам, але й стає трендом серед прикарпатців. Обладнати будинок сучасними пристроями уже давно не складає проблем. Про це для БРІЗ розповіли у компанії “Караван”, які уже близько п’ятнадцяти років працюють на ринку нашої області. Вони займаються встановленням систем “розумний дім” і “мультирум”.

Автоматизована система управління всіма електричними навантаженнями, інженерними рішеннями та мультимедійним обладнанням у домі дозволяє досягти нового рівня комфорту, безпеки та енергозбереження. Тож встановити її прагнуть багато охочих. За словами керівника компанії Богдана Юркевича, можливості системи “розумний дім” обмежується тільки фантазією самого господаря. Можна створювати різні сценарії, об'єднуючи між собою освітлення, опалення, кондиціонування, системи безпеки та відеоспостереження, домашній кінотеатр, управління воротами, вікнами, жалюзі.

“Це дуже гнучка система. Ми не можемо сказати, що є стандартний пакет навігації, який ставимо в кожен будинок. Нема стандартних рішень, адже кожне житло індивідуальне.”

Замовляють зазвичай такі послуги люди з районних центрів у свої котеджі, але є й охочі обладнати новими благами жителі франківських багатоповерхівок.
Зазначимо, що доречно почати впроваджувати “розумний дім” на етапі будівництва оселі, адже тоді враховуються всі нюанси для її якісної роботи. Проте, встановити її все ж можна навіть і в обжитому помешканні. Зараз є бездротові системи, що працюють за допомогою Wi-Fi.

Компанія “Караван” на даний час використовує техніку для розумного будинку суто від закордонних компаній. Говорять, що вона досить надійна і не підводить у роботі.
Що ж стосується клієнтів, то працюють з кожним індивідуально, бо запити у всіх різні. Найбільшу частину роботи займає процес узгодження всіх нюансів та який функціонал хоче людина, а уже далі йде проектування системи. Деколи другий етап відбувається досить швидко, а інколи триває й роки.

“Систему розумний будинок встановлюють для покращення рівня комфорту та енергоефективності”, - розповідає Богдан. 

Полягає це в тому, що сама система працює тільки на користь власника житла. Коли вдома нікого немає, розумний будинок виключає опалення, що в підсумку дає економію до 30-40%. За годину до повернення господарів, система сама плавно підвищує температуру, і людина потрапляєте одразу в теплий будинок. Вночі під час сну, система знову трохи знижує температуру повітря, а під ранок знову плавно підвищує температуру Це дає до 30-40% економії бюджету на опалення.
 



18 Липня 2018 p.
©http://briz.if.ua/