Екологи провели рейд по горах у пошуках правопорушень


До Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області через Міністерство екології та природних ресурсів України та Держекоінспекцію України надійшло звернення гр. Щипченко щодо тривалих, умисних, систематичних, неправомірних дій на території природно-заповідного фонду України, а саме фактів проїзду мотоциклів та квадроциклів.
З метою перевірки викладеного у зверненні Інспекція провела позаплановий захід державного нагляду (контролю) на території Карпатського національного природного парку в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, а саме:
- Високогірного, Бистрецького та Говерлянського ПНДВ (г. Піп Іван – оз. Несамовите, протяжність – 5500,0 м);
- Говерлянського ПНДВ (оз. Несамовите – Пожижевська – с/б «Заросляк», протяжність – 6400,0 м).


Долаючи маршрут, інспекторам довелось пішки подолати кілометри гірських доріг, витримати несприятливі високогірні погодні умови.
Під час перевірки на території об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення фактів проїзду мототранспорту (мотоциклів і квадроциклів) не виявлено.


Принагідно державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Івано-Франківської області зафіксували інші порушення вимог природоохоронного законодавства – за вказаним маршрутом не розміщено у достатній кількості межові охоронні знаки єдиного державного взірця, що є порушенням вимог ст. 8 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" та «Положення про єдині державні знаки та аншлаги на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду України», затвердженого наказом Мінприроди України від 29.03.1994 року № 30. Карпатському НПП видано припис про усунення порушень та встановлення межових охоронних знаків єдиного державного взірця.
Варто зазначити, що згідно вимог ст. 60 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», Охорона природних заповідників, біосферних заповідників, національних природних парків, … загальнодержавного значення, … покладається на служби їх охорони, які входять до складу служби державної охорони природно-заповідного фонду України.


Карпатський національний природний парк повідомив Інспекцію про вжиті заходи щодо недопущення вимог природоохоронного режиму на час максимального рекреаційного навантаження. Зокрема, службою охорони Карпатського НПП у травні 2018 року виявлено порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду та складено протокол про адміністративне правопорушення, повідомляють на сайті Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області.



18 Липня 2018 p.
©http://briz.if.ua/