Представництво ЄС в Україні провело семінар для франківських підприємців


Як знайти бізнес-партнера в Європейському Союзі для малого та середнього бізнесу, презентувати свої продукти та послуги, відкрити для себе нові ринки? Відповіді на ці питання разом тренерами Представництва ЄС в Україні шукали учасники семінару в Івано-Франківському центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Семінар є частиною серії інформаційно-просвітницьких заходів, які Представництво ЄС в Україні проводить по всій країні. Мета – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

«Маючи велику кількість зустрічей у містах, селищах та селах можемо зробити висновок, що проблем та побажань мешканців за багато років назбиралось чимало. Проте їх вирішення впирається у фінансовий ресурс, який є на місцях. Такі зустрічі націлені на те, щоб показати саме малому і середньому бізнесу, який сьогодні є в об’єднаних територіальних громадах та наповнює їх бюджети, нові горизонти, можливості пошуку партнерів та горизонти для розвитку», - зазначив директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк, вітаючи учасників семінару.

Близько сорока підприємців та представників місцевих невеликих компаній мали можливість ознайомитись з умовами європейської програми підтримки малого та середнього підприємництва COSME (Competitiveness of Small and Medium Enterprises) та Еразмус для молодих підприємців (Erasmus for Young Entrepreneurs), про які розповів представник Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Андрій Ремізов, а також можливостями Європейської мережі підприємств (Enterprise Europe Network) як інструменту пошуку партнерів за кордоном, які презентувала координатор консорціуму Enterprise Europe Network-Ukraine Олена Фесенко.

У практичній частині зустрічі віце-президент Івано-Франківської торгово-промислової палати Ігор Бартків розповів про головні міфи щодо експорту в ЄС. Зокрема, він акцентував увагу на трьох найбільших – нас там ніхто не чекає, там усюди квоти і дайте мені готовий перелік клієнтів.

«Найчастіше ми чуємо від підприємців «дайте мені список тих, хто готовий купувати мою продукцію за кордоном». Але тут варто дивитись і з іншого боку – чи готовий сам підприємець до експорту. Щоб вийти на ринок однієї європейської країни потрібно близько двох років. Починати варто з вивчення ринку збуту, законодавчої бази і, звичайно, не варто нехтувати будь-якими можливостями презентації свого підприємства і продукції», - наголосив Ігор Бартків.

А насамкінець, свою історію успішного виходу на ринки країн Європи та світу розповів директор місцевої компанії «ЕлітФіто» Назар Дзюбанюк. Своє підприємство він створив у 2010 році. А вже за два роки став повноцінним експортером та сьогодні близько 85% своєї продукції відправляє закордон. І не лише у Європу. Співпрацює із Канадою, США. Виробляє рослинні олії холодного віджиму та органічні продукти харчування. Всі вони мають міжнародні сертифікати якості, що є обов’язковою вимогою при поставках закордон.

«Треба багато працювати. Величезну роль відіграють особисті контакти. Потрібно подорожувати, відвідувати різноманітні виставки та презентувати себе. І звичайно, я одразу прийняв усі стандарти Євросоюзу, зробив необхідні аналізи продукції в іноземних лабораторіях – у Варшаві, Берліні, Празі», - розповів Назар Дзюбанюк.



10 Липня 2018 p.
©http://briz.if.ua/