Болехівці протестують проти забруднення міста викидами шкірзаводів


 

В Болехові набуває розголосу екологічний скандал, в центрі якого опинились розташовані у місті підприємства з обробки шкіри.

Корінь проблеми полягає у відсутності в місті якісних сучасних очисних споруд, внаслідок чого шкідливі стоки з підприємств потрапляють у місцеві річки.

На сьогоднішній день на території міста офіційно функціонує два підприємства з обробки шкіри: ВАТ «Шкіряник» та ТзОВ «Світи шкіри». Крім того, ще 4 – 5 шкіряних виробництв, як розповідають місцеві мешканці, функціонують підпільно. Очисні споруди наразі є лише на ВАТ «Шкіряник», проте стан їх залишає бажати кращого. Та й розташовані вони у середмісті, а відтак, замість ефективної очистки стічних вод давно вже перетворились на осередок промислового бруду, смороду та поширення різного роду нечуваних тут раніше хвороб, в тому числі, як поговорюють, і онкологічних.

«Історично так склалося, - розповідає заступник керівника ВАТ «Шкіряник» Ігор Пиріг, - раніше очисні споруди нашого підприємства були розташовані за містом. Але місто розросталося і вони опинились практично у центрі міста».  

Такий стан речей неабияк непокоїть місцевих мешканців, які вже десять років поспіль намагаються протистояти забрудненню їх міста, бомбардируючи різного роду зверненнями і листами численні владні та контрольні інстанції як у Болехові, так і в області, проводячи численні акції протесту.

«Хай шкірзавод працює. Ми не за те, щоб його закривали, - говорить місцева громадська активістка Олена Тишківська, - Але робіть очисні споруди за останніми технологіями. Відколи тут директор італієць і навіть до нього ми проводимо протестні акції. Ми вже й дорогу перекривали загальнодержавного значення Львів – Чернівці. Вже було почали щось робити. Ми припинили воювати, а вони припинили робити. Ми з 2002 року написали вже купу звернень, але у відповідь нам надсилали одні лише відписки».

«То тиск, то голова, то онко-, то рак грудей, - перелічує інша протестувальниця Дарина Юхман негативні наслідки для здоров’я людей, спричинені, на її думку, викидами шкірвиробництв, - Вам би лікарі дуже багато розповіли по тих хворобах».

Зі слів пана Пирога, італійські власники ВАТ «Шкіряник» про всі зазначені біди знають і планують вкладати кошти у вирішення проблеми. Як один з найбільш прийнятних варіантів розглядається спільне з громадою міста будівництво на території Болехівської міськради сучасних очисних споруд загальноміського користування, куди відводитимуться як побутові стоки міста, так і викиди з підприємств шкіряної промисловості.



2 Жовтня 2012 p.
©http://briz.if.ua/