Підлітки і контрацептиви: Якби я знала…


У когось статеве життя починається у 15 років, у когось у 18 або й 23. Це індивідуальна справа кожного, але слід пам’ятати про відповідальність, яку на себе беруть партнери, вступаючи у сексуальний контакт. Про наслідки легковажного ставлення до статевих стосунків та методи захисту для підлітків сьогодні, 22 червня, розповіли завідувач відділу Центру планування сім'ї Оксана Мазурок та підлітковий гінеколог Христина Гусак.

Секс у підлітковому віці трапляється  і буває досить частим явищем. Важливо поставитись до статевого життя серйозно і зробити все, щоб секс був безпечним. Найголовнішу роль у розумінні  необхідності контрацепції відіграють батьки, адже саме вони повинні розповісти дитині про засоби захисту.  

«Інколи мами ставлять своїх дочок у рамки: «Ти маєш вступити в інститут, закінчити його, вийти заміж, народити дітей». Звісно, що незапланований статевий акт з небажаними наслідками у цю ідеальну картинку не вписуються. Як показує наш досвід, між дитиною та мамою не завжди є довіра. Бували ситуації, коли до нас приходили мати з дочкою, яка виявлялася вагітною, але мама до останнього не могла в це повірити», – зауважує підлітковий гінеколог Христина Гусак. 

За словами лікарів, усі сім`ї по-різному реагують на незаплановану вагітність своїх дітей. Одні вважають вагітність 15-тирічної дочки великою бідою і весь час їй дорікають, а інші навпаки підтримують та допомагають дитині впоратися з труднощами. Дівчина не повинна боятися сказати мамі, що вагітна. Батьки зобов’язані говорити про секс з дітьми та розповідати про методи захисту, а ще краще забезпечити їх презервативами у підлітковому віці, коли є ризик. Таким чином люблячі батьки можуть уберегти своїх дітей від вірусів, невиліковних хвороб та ранньої вагітності.

Про види контрацепції для підлітків розповіла завідувач відділу Центру планування сім'ї Оксана Мазурок: «Гормональна контрацепція до 16 років неприпустима, адже може дуже пошкодити організму. Найкращим захистом від інфекційних захворювань та небажаної вагітності є презервативи.  Дівчинка може прийти до насу «Центр планування сім`ї» і ми їй все порадимо». Також, Оксана Мазурок, що зараз молоді дівчата часто йдуть на самоаборт.

Найгірше це, звісно, захворювання, які передаються статевим шляхом, адже деякі з них не можливо скасувати та вилікувати. Лікарі-гінекологи розповідають, що часто стикаються з такою реакцією молодих дівчат: «А якби я знала, що це всім цим може закінчитися».



22 Червня 2018 p.
©http://briz.if.ua/