Оксана Мазурок: зараз молоді дівчата йдуть на самоаборт


Про це сьогодні розповіла завідувач відділу Центру планування сім'ї Оксана Мазурок під час прес-конференції. Темою зустрічі стала “Актуальність контрацепції в особистому житті молоді”.

За її словами, в Україні зараз жінки народжують у досить ранньому віці. Є випадки пологів у 13 років.
“Молодь є дуже активною і навіть у сексуальному плані. Вони багато чого знають, але не про нюанси контрацепції. Тому часто статеві відносини закінчуються небажаною вагітністю і молоді дівчата йдуть на самоаборт. Наслідки таких дій є досить плачевними.”

Також треба пам’ятати, що контрацепція допомагає уникнути захворювань, які передаються статевим шляхом. 

“Жінка, яка все ж зіткнулась із такою проблемою, має звернутись до гінеколога. Він єдиний, хто проконсультує і розповість як з таким станом жити, без проблем завагітніти і народити здорову дитину”, - наголосила Оксана Несторівна.

Метод контрацепції підбирається індивідуально для кожного, щоб не нашкодити здоров’ю і був комфортним у користуванні. Звичайно, що жінка може цей вибір зробити самостійно, але консультація лікаря в такому питанні не буде зайвою.

У свою чергу підлітковий гінеколог Христина Гусак зазначила, що раннє статеве життя є причиною багатьох інфекцій.

“В нашому центрі здійснюються не тільки діагностика та лікування. Ми велику увагу приділяємо профілактичній роботі. З узгодженням Управління освіти ведемо лекції та розмови у школах міста. Під час таких зустрічей піднімаємо питання гігієни, статевого розвитку, порушення менструального циклу у дівчат та контрацепції”.
 22 Червня 2018 p.
©http://briz.if.ua/