В Івано-Франківську оцінювали ефективність бюджетних програм


В Івано-Франківську в рамках проекту «Підтримка фінансової прозорості та належного врядування в Івано-Франківській міській раді», який впроваджує ГО «Громадський формат» за підтримки Асоціації міст України в межах проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», фінансованого МЗС Норвегії відбувся черговий одноденний тренінг «Оцінка ефективності бюджетних програм» для головних розпорядників коштів Івано-Франківської міської ради.
Захід відкрив виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, який його модерував. Він зазначив, що бюджетна дисципліна, яка формується відповідно до програмно-цільового методу передбачає не тільки прогнозування дохідної і видаткової частини місцевих бюджетів, а й оцінку ефективності використання коштів. Це дозволяє аналізувати, визначати сильні і слабкі сторони місцевих бюджетів, виправляти помилки і працювати на перспективу. 

Голова ГО «Громадський формат» Ігор Кравчук нагадав, що підвищення бюджетної грамотності – основне завдання проекту. Мета ініціативи – підвищення рівня обізнаності працівників фінансового управління, розпорядників і одержувачів бюджетних коштів Івано-Франківської міської ради щодо використання програмно-цільового методу шляхом проведення навчальних тренінгів, випуску інформаційних матеріалів тощо. 

Начальник відділу обліку і звітності, головний бухгалтер департаменту містобудування, архітектури і культурної спадщини Івано-Франківської міської ради Василь Маковійчук зазначив, що на тренінгах було розглянуто чимало питань, з якими уже працював, проте було звернено увагу на багато нюансів, важливих у роботі. На його переконання, теорія потрібна завжди. Практика без теорії не працює, а ще прояснилося в голові щодо ПЦМу. Головний бухгалтер управління економічного та інтеграційного розвитку міськвиконкому Олена Катерлін зазначила, що під час семінарів було чітко артикульовано, що таке ПЦМ, його особливості і значення. А головний бухгалтер Угорницької сільської ради Надія Гарасимик звернула увагу, що сільради ще не працюють по ПЦМ, тому ці семінари є дуже корисними. І коли вони перейдуть на ПЦМ, то матимуть належну теоретичну базу.

Заступник начальника управління - начальник відділу планування та аналізу бюджету фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Людмила Синоверська подякувала регіональному відділенню Асоціації міст України за участь у проекті «Підтримка фінансової прозорості та належного врядування в Івано-Франківській міській раді» і наголосила: «Цей проект допоміг нам краще вивчити програмно-цільовий метод і його ефективне використання у практичній роботі. Це допоможе головним розпорядникам коштів більш конкретизовано розробляти бюджетні запити, паспорти бюджетних програм і робити звіти про виконання паспортів, що дозволить бюджету Івано-Франківська бути прозорішим і доступнішим для його жителів». 

За словами міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, відкриті дані – це норма для європейських країн. І дуже важливо, що Івано-Франківськ став одним із перших міст в Україні, де стали доступними для загалу і проекти рішень, і чимало іншої інформації. На сайті виконавчого комітету є понад 30 електронних сервісів, де можна отримати інформацію. «Проект «Підтримка фінансової прозорості та належного врядування в Івано-Франківській міській раді» дасть можливість зробити інформацію ще доступнішою для громади міста. Це дуже корисна ініціатива», – переконаний міський голова.

Оксана ПРОЦЮК.

 



22 Червня 2018 p.
©http://briz.if.ua/