Облрада звернеться до Києва з програмою розвитку Галича


Сьогодні в Івано-Франківську розпочалось засідання двадцять першої сесії обласної ради.
75 питань поставлено на порядку денному, серед яких 10 звернень до Києва.
Першим депутати розглянули звернення до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та президента Петра Порошенка щодо розроблення комплексної програми розвитку Галича.
Головним у тексті звернення вважається важливе значення Галича в часи Київської Русі, для підтвердження цього наведено основні історичні дати і імена князів, пов’язаних з цим містом.
Депутат обласної ради Сергій Адамович розповів, що: “В силу ряду чинників, головним з яких був фактор відсутності власної державності, Галич поступово перетворився у провінційне периферійне містечко. Сьогодні на території заповідника міститься майже 200 археологічних пам’яток, які документально засвідчують етапи зародження та подальшого розвитку історичного міста”.

До важливих історичних пам’яток міста відносять: фундаменти Успенського Собору (ХІІ століття), церква Пантелеймона (1194 р., с. Шевченкове), церква Різдва Христового (ХІІІ ст., м.Галич), Галицький замок (ХVІІ ст., м. Галич), церква Успіння Пресвятої Богородиці (ХVІ ст.), каплиця св. Василія (ХV ст)., обидві в селі Крилос.
В тексті документу також йдеться про те, що: “Саме тому Галич та його заповідний комплекс слід розглядати як показову історичну репрезентацію Галичини та всієї України у світі. Однак подальше повноцінне комплексне наукове дослідження давнього Галича, розбудова інфраструктури та приплив інвестицій в край, розвиток туристично-рекреаційної складової економіки Галицького району, формування на основі історичної спадщини Галича бази для патріотичного виховання молоді неможливий без прийняття на урядовому рівні Державної комплексної програми розвитку Галича”.
 22 Червня 2018 p.
©http://briz.if.ua/