Розпочалася робота з майбутніми молодіжними радниками поліцейських, які працюватимуть при училищах і коледжах


“Молода Просвіта Прикарпаття” разом із патрульною поліцією Івано-Франківська при підтримці Департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради та Інноваційного Фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства розпочали створення локальних офісів молодіжних радників поліцейських при училищах і коледжах міста. Проект “Попередження правопорушень серед підлітків Івано-Франківська” було надано у рамках конкурсу з фінансування програм молодіжних та дитячих громадських організацій на 2018 рік.

“Ми залучили до співпраці одинадцять навчальних закладів міста, - розповідає координаторка проекту Євгенія Бардяк. – Це в основному професійно-технічні училища, а також три коледжі. По декілька студентів (учнів) у супроводі викладача працюватимуть над втіленням ідеї офісів молодіжних радників поліцейських у своїх навчальних закладах. Для цього вони отримають спеціальні навики та підтримку”.

Після презентацій запланованої діяльності у кожному залученому закладі, організатори відібрали серед бажаючих 50 найбільш мотивованих студентів (учнів). Цього тижня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулися перші навчання під час трьох одноденних тренінгів “Основи співпраці молоді та поліції”. Учасники мали змогу познайомитися з ідеєю прав людини, навчилися розрізняти стереотипи, упередженість, дискримінацію, а також попрацювали над формуванням компетенцій молодіжного радника поліцейських.

Як зазначив запрошений тренер з неформальної освіти Олександр Фомічов, молодь і поліція мають довіряти один одному, аби комунікувати на засадах рівності та поваги до людської гідності. Цей тренінг результативно продемонстрував, що залучення молоді в спільні процеси прийняття рішень дозволяє надихнути на активну роль в позитивних змінах та повною мірою розкрити особистість підлітка.

Юнаки та дівчата найбільше очікували майстер-класів від поліції, тому активно брали участь у розігруванні типових сценок. На їх прикладі поліцейські пояснили, яка різниця між оглядом та обшуком, які є правила у спілкуванні поліції з підлітками та відповіли на численні запитання.

Поліцейська Таміла Кульпа ділиться: “Метою створення так званих неформальних офісів є попередження негативних явищ та порушень серед підлітків. Коли молоді люди самі розповідатимуть одноліткам про впливи і наслідки протиправних дій, то ймовіність таких вчинків знизиться”.

Попереду на молодь очікує тісна комунікація з поліцейськими, мережування між навчальними закладами міста та веселе і корисне дозвілля.

“Мені дуже сподобався тренінг. Я не очікував, що буде так цікаво і пізнавально. Маю велике бажання працювати далі”, - ділиться враженнями студент Професійного ліцею автомобільного транспорту і будівництва Іван Мушка.

 



13 Червня 2018 p.
©http://briz.if.ua/