У Снятині проводять профілактику сказу


Сказ – інфекційна хвороба, що спричинюється вірусами, уражає мозок теплокровних тварин і людини, закінчується смертельно. Найбільшу небезпеку становлять бродячі тварини. Ускладнює ситуацію зростання в населених пунктах кількості безпритульних собак і котів, неповне охоплення профілактичними щепленнями свійських тварин, порушення правил утримання їх власниками.

При укусі, ослиненні вірус сказу зберігається в рані до 72 годин. Ще до розвитку перших ознак хвороби за 3 – 5 діб починається виділення вірусу сказу зі слиною, тому укус такої тварини вже стає небезпечним.

Джерелом збудника інфекції є дикі та свійські тварини, головним чином родини собачих, котячих, лисиці. Після покусу хвороба може виникнути після інкубаційного періоду, який триває від 10 діб до 1 року і більше. Вірус сказу виділяється зі слиною хворих тварин і передається людині через укус( 90 % випадків) або ослинення шкіри (10 % випадків).

Для запобігання захворювання на сказ після укусу людини або ослинення її шкіри та слизових оболонок проводяться такі профілактичні заходи:

Покусані люди повинні звертатись в медичні установи до лікарів травматологів, які призначають профілактичні щеплення проти сказу.

Рану після укусу ретельно промивають великою кількістю води з милом.

Рану дезінфікують спиртовим розчином йоду, або спиртом.

За собаками, кішками та іншими тваринами, які нанесли покуси на протязі 10 днів встановлюють ветеринарне спостереження, не можна її вбивати.

В районі щороку реєструється біля 100 покусаних людей, більшість випадків укусів реєструється в місті Снятин та поодинокі випадки в селах: Тулова ,Залуччя – Горішнє, Хутір – Будилів, Потічок, Белелуя, Вовчківці, Прутівка, Хом'яківка.

Тому в населених пунктах району необхідно проводити комплекс заходів по боротьбі з бродячими собаками та кішками. Собаки, що утримуються у господарів повинні перебувати на прив'язі і бути щепленими проти сказу.

В Україні згідно існуючих наказів розрізняють щеплення за безумовними та умовними показаннями. Імунізацію за безумовними показаннями призначають при укусах, завданих лабораторно підтвердженими випадками сказу, дикими та тваринами, статус яких невідомий, а також тоді, коли діагноз сказу у тварини залишився нез'ясованим. Щеплення ефективні, якщо їх призначають не пізніше ніж до 14 доби з моменту контакту з твариною.

У випадку укусу чи ослинення необхідно терміново звернутись до лікувальної установи. Про це повідомляють в відділенні організації епідеміологічних досліджень  Снятинської МФ.



11 Червня 2018 p.
©http://briz.if.ua/