Літературно-мистецьке свято «Гуцульський краю, будь благословенний!»


10 червня у відбувся творчий звіт у Будинку культури с. Бистрець, який проходив у формі літературно-мистецького свята «Гуцульський краю, будь благословенний!» , орієнтованому на творчості жителів села. «Свого ни лишімси» - ці слова, можна вважати метою заходу, бо добре знати любити і цінувати своє гуцульське – це шлях розвитку і популяризації гуцульського краю.

Шість жителів села брало участь в бойових діях на Сході України, звичайно під час кожного заходу у Будинку культури, згадуємо не лише своїх односельчан, а всіх захисників нашої держави, тому дитяча поетична композиція «Я дякую, солдате, за життя» та авторська пісня І. Потяка «Встаньте, гетьмани!» була присвячена захисникам України.

Програма заходу складалася з творів гуцульської тематики : лунали співанки «Гори мої веселенькі…» у виконанні дітей та «Свого ни лишімси» у виконанні дорослих, також «Про гуцулску вбирю» заспівала Марія Зеленчук. Варто відзначити гру на акордеоні юного музиканта Богдана Дрогомирецького.

Свої авторські вірші про Україну та рідний Гуцульський край прочитали Софія та Роксолана Ватуйчак. Поезії «на гуцулскій мові» Василя Зеленчука читали Руслана Недоходюк та Юлія Потяк. Ноту гумору внесла інсценізація твору О. Манчука «Без свічки» у виконанні Юрія Зеленчука та Ганни Потяк. Свої авторські пісні дарував для присутніх Іван Потяк, а на завершення свята Петро Хім’як продемонстрував гру на народних музичних інструментах.

Літературно-мистецьке свято також відвідав сільський голова Микола Хімчак, який подякував всім учасникам за проведений захід, а гостям – за увагу і підтримку культурного життя села.

Після завершення святкової програми в. о. начальника відділу культури і мистецтв Оксана Коломийчук та голова РК профспілки працівників культури Ганна Паньків коротко узагальнили результати творчих звітів, подякували аматором народної творчості села за їхню працю, а також висловили побажання частіше показувати своє мистецтво людям, і у сучасному процесі глобалізації берегти своє, гуцульське, і обов’язково передавати свої вміння дітям, бо найкраща наука – батьківський приклад. 



11 Червня 2018 p.
©http://briz.if.ua/