Згорів найбільший дерев'яний храм Західної України


11 червня о 02:07 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу Православної Церкви Преображення Господнього Київського патріархату 1921 року забудови (церква дерев’яна, пам’ятка містобудування і архітектури місцевого значення), що розташована в селі Новиця Калуського району.

До гасіння пожежі залучено 8 одиниць пожежно-рятувальної техніки, та 28 чоловік особового складу Управління ДСНС в області. О 03:47 пожежу локалізовано.

Ніхто з людей не постраждав. На пожежі врятовано: 1 допоміжну будівлю церкви, 1 дзвіницю та 5 поруч розташованих житлових будинків.

Вогнем знищено будівлю церкви на загальній площі 250 м.кв. Причина виникнення пожежі встановлюється.

Про пожежу розповідає й очевидиця Галина Когут. 

"Першою вогонь через вікно о 01.45 хвилин побачила Леся Степанівна Мойсин. На той час він локалізувався у паламарській. Відразу разом з родиною і сусідами обдзвонювали знайомих, повідомили рятувальників. До пожежників, за словами Лесі Мойсин, довго не могли додзвонитися. Сигнал про пожежу до рятувальників надійшов о 2 годині 6 хвилин. Через 16 хвилин прибула перша пожежна машина. Вогонь швидко охоплював будівлю церкви.Коли прибули пожежники, палала вже вся будівля церкви. Буквально за годину з найбільшої дерев'яної церкви в Західній Україні залишилося згарище. Люди, які збіглися звідусіль, носили у відрах воду, допомагали пожежникам обливати водою сусідні будинки. Пожежникам вдалося врятувати дзвіницю, ротонду, сусідні будинки та церковну хатинку. Калуським пожежним допомагали колеги з Войнилова, Рожнятова, Карпатнафтохіму. На місці пожежі ще з ночі працює штаб, оперативні групи з'ясовують ситуацію. Люди обговорюють різні версії: від необережності — до навмисного підпалу.

Храм, який згорів, був найбільшим дерев'яним храмом Західної України. Та й взагалі в Україні він поступався лише Троїцькому собору м. Новомосковськ. Церкву збудовано під керівництвом тодішнього пароха села о. Петра-Богдана Соловія (1894-1963) і освячено 19 серпня 1938 року. На той час сподвигнути таку велич було не просто, адже таких технологій, які є зараз, на той час не було, все було зроблено руками."



11 Червня 2018 p.
©http://briz.if.ua/