У Франківську розповіли, як у Славутичі створювали Афінський квартал


Сьогодні, 8 червня, в Urban Space відбулася зустріч з менеджерами культури з різних кутків України та світу. Усі присутні є учасниками міжнародної програми обміну «Tandem», яка сприяє налагодженню співпраці між діячами культури з України та країнами ЄС, Молдовою, Білорусією.

Про свій досвід участі у цій програмі БРІЗу розповіла культурний менеджер та представниця фестивалю урбаністики та кіно «86» Тетяна Цибульник. Проект реалізували у 2016 році спільно з грецькою організацією «Metamatic:TAF» та арт-дуетом METASITU.

«Славутич складається з 13 кварталів, кожний з яких будували архітектори з різних радянських республік. Відповідно стиль районів дуже відрізняються один від одного. У нас з’явилася ідея зробити 14-ий, афінський район. Було цікаво, як це вживити чужорідний об’єкт у гармонійну конструкцію Славутича», - розповідає учасниця програми.

Разом з Тетяною ідею втілювали 5 жителів Славутича, які їздили за натхненням та досвідом в Афіни. За словами куратори проекту, ті хто, там побували, захотіли привнести у Славутич трохи хаосу, з яким зустрілися в Греції. Протягом дослідження місцевого урбаністичного контексту учасники групи відвідували лекції та воркшопи.

«Цей задум не мав матеріального втілення, ми розробляли ідеї, які допомогли б змінити міський простір. Багато уваги було присвячено процесу комунікації між містянами. На завершення проекту команда організувала підсумкову виставку, яка експонувалась на фестивалі «86» у 2017 році. У тій частині міста, яку ми опрацьовували, ми помістили стіну, а на ній повісили плакати з історіями про те, як відбувалась робота над створенням абстрактного району, про віднайдення спільностей між Афінами та Славутичем, про перспективи та можливості міста. На диво, наступного дня конструкція безслідно зникла. Хтось з місцевих поскаржився комунальникам і 14 квартал став таким собі міфом», - розповідає Тетяна.

Фото: Велика ідея.



8 Червня 2018 p.
©http://briz.if.ua/