Раїса Богатирьова: На сьогоднішній день держава зробила наголос на покращенні медичної допомоги первинної ланки


Віце-прем’єр-міністр-Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, перебуваючи на Прикарпатті та відповідаючи на запитання представників ЗМІ, поінформувала про те, на якій стадії перебувають реформи у галузі медицини.

«На сьогоднішній день держава зробила наголос на покращенні медичної допомоги первинної ланки», - зазначила Раїса Богатирьова. За словами Міністра, цьому сприятимуть зміна структури первинної медико-санітарної допомоги, вирішення фінансових питань, підвищення заробітної плати медикам, які працюють саме в цій ланці.

Також, як прозвучало, ставиться акцент на позитивних змінах у роботі швидкої невідкладної допомоги. Зокрема, це стосується забезпечення служби якісними транспортом, обладнанням, діагностичними приладами та лікувальними засобами на етапі доставки хворого до медичного закладу. Робота щодо цього триває у пілотних областях, а до кінця року розпочнеться в усіх регіонах держави.

Важливим є, як наголошувалося, створення перинатальних центрів найвищого рівня. За державним планом, до 2015 року такі центри буде створено в кожній області.

«Ці акценти якраз говорять про те, що в існуючій системі охорони здоров’я ми вкладаємо ресурси: і кадрові, і фінансові, матеріально-технічні, - зазначила Раїса Богатирьова. - На порозі – зміни якісні: в нормативній базі - підходах фінансування галузі, статусі медичного працівника, самоврядування лікарської професії, повноті повноважень для громадських медичних організацій. Це те, що потребує нормативного забезпечення як на рівні законодавчого органу влади, так і на рівні Міністерства охорони здоров’я».

Наступний етап реформування медичної галузі передбачатиме створення і зміцнення служб громадського здоров’я, інституту здоров’я в межах повноважень профільного Міністерства, покращення доступу громадян до медичного забезпечення. Перший крок на шляху до цього – державна політика обмеження зростання цін на ліки. «Ми приступили до ринкових механізмів регулювання ціни в сторону зменшення, - акцентувала Раїса Богатирьова. – Є пілотний проект з гіпертонії. Прийнята постанова Кабінету Міністрів про відшкодування вартості ліків для хворого. Гроші закладені, зміни до бюджету прийняті. Всі регіони отримають субвенцію».

За рахунок адміністративного впливу ціни на ліки для гіпертоніків, як зазначалося, зменшилися у межах від 10 до 20 відсотків.

«Вдячні Президенту за те, що всі ініціативи по всіх позиціях не лише започатковані ним, вони й підтримуються, резюмувала Міністр. – Уряд їх не може не виконувати, оскільки це є пріоритетом номер один в усьому циклі модернізації країни». 



30 Вересня 2012 p.
©http://briz.if.ua/