Влада Верховинщини разом з ПМК-77 руйнують берега річки Черемош


Про це сьогодні на зустрічі з журналістами сказав громадський активіст села Буківець Андрій Мельничук: «Все це відбувається через роботи, які проводять для так званого розширення дороги, що веде до нашого села»
 

Руйнування берегів Черемоша відбувається на ділянці так званого урочища «довгі пороги». Але ж якщо ці роботи проводяться для благоустрою, то чому їх не проводять у потрібних для цього місцях? Виконроб Михайло Бойко показав підписаний проект, який пройшов експертизу: «Підстав для хвилювання не бачу. Всі роботи законні та не перечать жодним нормам. Замовником робіт виступає сільський голова села Буківець, Микола Сімчак».
Зараз стоїть питання про те, чи законні роботи? Громадське слухання проекту проводилось в останніх числах березня, але повідомлень про це для громадян у жодному ЗМІ не було. В результаті виділили 1 млн. 400 тисяч гривень з екологічних грошей для укріплення берега. Сільський голова нарікає, що представники зеленого туризму не сплачують у бюджет жодних податків і тільки забруднюють довкілля. Натомість представники клубів рафтингу запевняють, що їхні туристи не можуть залишати після себе сміття, оскільки живуть в екологічних будиночках.
В 2008 році після повені дорогу забрало водою, на її місці зробили насип і тепер збираються розширити дорогу у дві смуги. Голова запевняє: «Роботи навпаки проводять для покращення надання послуг рафтингу, адже дорога осипається і скоро проїзд до села стане неможливим».

Але власників туристичних клубів турбує питання наскільки добре буде зроблена робота, адже зараз головні пороги на річці відгороджені? Тим більше за словами очевидців з річки часто вивозять пісок та інші породи, що не передбачено проектом та по закону вважається крадіжкою.
 

Ближче до села Красне розташована ділянка дороги, яку називають «грузи». Дорога там в катастрофічному стані і може обвалитися після будь-якої серйозної грози. Особливо після повені 2008 дорога щороку зсувається все більше і скоро проїзд через неї стане неможливим. Але попри це дорогу там і не збираються вносити в план ремонту. Ділянка відноситься до власності автодору, тому її виправляти не заплановано, а сам автодор не має відповідної техніки. Роботи проводили більш ніж кілометром нижче і, звичайно ж, не змогли не скористатися можливістю та не вивезти близько 20 машин піску, як повідомляють очевидці. На місці події ми натрапили на сітку через яку просівали пісок, а сліди навколо явно свідчать, що там працювала великогабаритна техніка.


Також, минулого року в річку запустили «лосося дунайського» на круглу суму. 1500 особин доля яких зараз стоїть під питанням. За словами виконроба у риби вже пройшов нерест, тому причин для хвилювання немає. Але існуючі особини можуть загинути під гусеничними колесами техніки.
 

Зараз паралельно з цими роботами пішла вирубка лісу. За словами виконроба, вони не мають ніякого відношення до вирубки і вона була здійсненна лісовим господарством.
Серед жителів села ходять чутки, що вздовж берега ріки планують побудувати більше 20 будиночків для відпочинку.
 



5 Червня 2018 p.
©http://briz.if.ua/