Майже 100% сміття на Прикарпатті - малонебезпечні відходи IV класу небезпеки


Такі цифри за підсумками 2017 року наводить головне управління статистики в Івано-Франківській області.

Із накопичених відходів ІV класу небезпеки на території м.Бурштина минулого року знаходились 86,4% загальної кількості, м.Калуша – 6%, м.Івано-Франківська – 5,7%, ІІІ класу небезпеки – на території Тисменицького – 77,8%, Надвірнянського – 22,2%, ІІ класу небезпеки – на території Надвірнянського – 98,5% та Тисменицького – 1,5%. Усі відходи І класу небезпеки (0,4 т) знаходились на території обласного центру. 

Франківці стурбовані вкрай проблемною ситуацією із сміттям в місті, тому Виконавчий комітет міської ради планує розглянути проект рішення щодо затвердження Правил сортування сміття в місті. Відповідно до документу, сортування відходів у місті Івано-Франківську здійснюватиметьсяя на чотири фракції в окремі контейнери: жовтий  призначений для металу і пластикових виробів, синій сміттєвий контейнер - для паперових відходів, зелений сміттєвий контейнер - для скла і виробів з нього, коричневий сміттєвий контейнер  призначений для харчових та інших біовідходів.

Але це не тільки в обласному центрі Прикарпаття, загалом в Україні починає впроваджуватись нова політика управління відходами. В цьому контексті, слід говорити про зміну ментальності, і насамперед, чиновників, які приймають рішення, органів місцевого самоврядування, центральної влади, а також бізнесу. Час перейти від принципу «take, make, waste» (видобути, використати і викинути) до «reduce, reuse, recycle» (скорочення, повторне використання, перероблення). Про це на конференції «Нова політика управління відходами – шлях до циклічної економіки» наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За його словами, сьогодні на рівні держави вже є стратегічний документ – прийнята Урядом Стратегія управління відходами до 2030 року.

Серед необхідних кроків також затвердження ОМС тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами, що дозволить демонополізувати ринок послуг з перероблення та захоронення побутових відходів. Створення регіональних центрів з управління відходами, умов для якісного надання послуг з вивезення побутових відходів та прозорої оплати цих послуг, активне використання інструментів міжмуніципального співробітництва. На сьогодні зі 180 укладених договорів між 753 місцевими радами, понад 30 договорів – у сфері поводження з відходами. 



5 Червня 2018 p.
©http://briz.if.ua/