Гірськолижна школа «Буковель» - кузня майбутніх олімпійських чемпіонів


ТК «Буковель» претендує на проведення найскладніших міжнародних змагань - зимових Олімпійських ігор в 2022 році.

Тому не тільки розширюється гірськолижна база курорту, але й виховуються молоді перспективні спортсмени. Гірськолижна школа «Буковель», яка має десятирічний досвід навчання молодих спортсменів техніці катання на лижах, останні чотири роки активізувала роботу саме дитячої секції. У зв’язку з цим на теренах туристичного комплексу проводиться широкий спектр заходів із гірськолижного спорту для дітей та молоді.

Зокрема такі, як: Кубок Яни Клочкової, де беруть участь маленькі діти від трьох років, всеукраїнські дитячі змагання «Bukovel Kids Cup», до участі в яких залучаються діти, починаючи з восьмирічного віку, Чемпіонат України серед юнаків; міжрегіональний захід «Олімпійське лелеченя» з використанням елементів зимових видів спорту, міжнародний сноуборд табір «Bukovel Sunny Days» та інші.
Ці заходи дають можливість відібрати молоду талановиту молодь, залучити її до тренувань не тільки у зимовий сезон, а й впродовж усього року.

«Цього року 5 днів на тиждень діти тренуються. На проведення занять погодні умови не впливають. Тренерами для занять влітку розроблений спеціальний комплекс вправ», - розповідає керівник гірськолижної школи Андрій Піллероа.

В олімпійській школі, що налічує дві групи, здебільшого займаються юні спортсмени, які є мешканцями Яремчанщини. Заняття тут для них безкоштовні. Хоча тренери та умови — найкращі. З дітьми займаються неодноразові учасники попередніх зимових олімпійських ігор. Тож підростаючим спортсменам є на кого рівнятися.

«За літній період діти досить суттєво покращили свої результати. У Всеукраїнських змаганнях на Кубок України наші вихованці почали займати призові місця», - розповідає тренер, дворазовий учасник зимових Олімпійських ігор Михайло Ренжер.

Серед членів дитячої секції 10-річний Микола Кашелюк, який із старшим братом марив гірськолижним спортом. Живучи поблизу туристичного комплексу, вони часто відвідували його схили. Кататись вчились на саморобному сноуборді з ламінату. На них звернули увагу інструктори і залучили до занять у школі.

Микола із захопленням розповідає: «Вже два роки займаюся в цій школі . Взимку катаюсь на професійних лижах та сноубордах.
Я хочу стати олімпійським чемпіоном, тому кожен день приїжджу на тренування. І літні канікули теж провів у лижній школі»
Шлях до спортивної слави важкий і тривалий. Крім досконалого оволодіння технікою катання на лижах, майбутні зірки спорту мають адаптуватися психологічно до атмосфери суперництва.

Депутат Івано-Франківської обласної ради, директор ТК «Буковель» Олександр Шевченко наголошує: «У нас є можливість вже сьогодні проводити 30 % змагань із переліку олімпійських дисциплін. Маємо підготовлені схили та трампліни. Тому в нас тренуються не лише діти, а й професійні спортсмени, готуючись до різних всеукраїнських та міжнародних змагань».



28 Вересня 2012 p.
©http://briz.if.ua/