В Івано-Франківську навчали фінансової прозорості


В Івано-Франківську в рамках проекту «Підтримка фінансової прозорості та належного врядування в Івано-Франківській міській раді», який впроваджує ГО «Громадський формат» за підтримки Асоціації міст України в межах проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», фінансованого МЗС Норвегії відбувся черговий одноденний тренінг «Бюджетний запит. Паспорт бюджетної програми» для головних розпорядників коштів Івано-Франківської міської ради.

Захід відкрив виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, який його модерував. Він наголосив, що цей проект допоможе головним розпорядникам коштів налагодити належну комунікацію з фінансовим управлінням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, що сприятиме прозорому та ефективному використанню коштів задля розвитку міста.

Заступник начальника управління - начальник відділу планування та аналізу бюджету фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Людмила Синоверська і начальник відділу програмування та комп’ютерного забезпечення фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Ігор Жигайло зосередили свою увагу на бюджетному запиті, нормативних документах, що регламентують застосування програмної класифікації, принципах формування програмної класифікації, паспорті бюджетної програми.

Людмила Синоверська у коментарі для журналістів зазначила, що ПЦМ спрямований на забезпечення більшої прозорості бюджету: «Головні розпорядники коштів оприлюднюють свої стратегії використання. Програми ПЦМ є доступними на сайті міської ради, жителі міста мають можливість побачити паспорти бюджетних програм, звіти про їх виконання. А в цих паспортах видно напрямки використання бюджетних коштів».

Також у рамках проекту «Підтримка фінансової прозорості та належного врядування в Івано-Франківській міській раді» було проведено вступне анкетне опитування його учасників, яке проаналізував голова ГО «Громадський формат» Ігор Кравчук: «Вступне анкетне опитування учасників проекту показало, що 42% респондентів брали уже участь у навчаннях з ПЦМ, мали досвід підготовки та виконання бюджетних програм за ПЦМ, що свідчить про значний рівень обізнаності головних розпорядників коштів з розподілом фінансових ресурсів за допомогою ПЦМ. 

Варто відзначити, що серед головних розпорядниках коштів є 26% респондентів, які до цього не брали участь у навчаннях з ПЦМ і не мають досвіду підготовки та виконання бюджетних програм за ПЦМ. Це свідчить про те, що чимало головних розпорядників коштів не обізнані з ПЦМ як методом управління бюджетними коштами для досягнення конкретних результатів за рахунок коштів бюджету із застосуванням оцінки ефективності використання бюджетних коштів на всіх стадіях бюджетного процесу. А це є дієвим механізмом управління, контролю, нагляду за використанням бюджетних коштів.

Також серед респондентів є 32% таких, які до цього не брали участь у навчаннях з ПЦМ, проте мали досвід підготовки та виконання бюджетних програм за ПЦМ, або ж брали участь у навчаннях з ПЦМ, проте не мають досвіду підготовки та виконання бюджетних програм за ПЦМ. Це свідчить про необхідність підвищення бюджетної грамотності головних розпорядників коштів, зокрема в роботі з ПЦМ».

Оксана ПРОЦЮК.

  



30 Травня 2018 p.
©http://briz.if.ua/