Портрет професії. В’язальник схемних джгутів


В’язальник схемних джгутів - хто ж він? Обов’язки його роботи можна зрозуміти із самої назви. Він в’яже за шаблонами схемні джгути та кабелі із жорстких і м’яких проводів для автомобілів і приладів різного призначення.

Про особливості цієї професії та як почати працювати нам розповідає начальник цеху великих і дрібних джгутів в автомобільній промисловості Фреїшин Роман. Він працює на ВО “Карпати” і починав свою роботу саме із посади в’язальника схемних джгутів. Зараз керує цілою командою таких спеціалістів.

“Працювати на цій роботі можуть як жінки так і чоловіки. Особливих вимог до кандидатів немає. Головне - хороше здоров’я, бажання працювати, добрий зір та швидка моторика рук”, - наголошує Роман. 

Найбільш важливим для майбутнього в’язальника джгутів є бажання до роботи, а все інше навчать. 

“Ми самі вчимо працівників, тому спеціальної освіти непотрібно. - говорить начальник цеху. - Перший місяць вони проходять навчання, а після здачі тесту їм присвоюється певний кваліфікаційний розряд.”

На підприємстві робітник працює з цілою низкою дрібних деталей і його завданням є зробити з цього набору одну продукцію. Джгути виготовляють як малих розмірів так і великих. 

“Один працівник у день виготовляє від 150 до 200 малих виробів, а збір великих займає більше часу і може тривати у декілька етапів.” 

Кожна команда має майстра і бригадира. Вони й допомагають зробити ту чи іншу продукцію правильно. А сама перевірка роботи здійснюється електронним тестером. 

“На нашому підприємстві працівники мають двозмінний і в окремих випадках трьохзмінний графік. Робочий день в’язальника триває 8 годин і починається з того, що він контролює стан робочого місця, чи є всі необхідні матеріали для роботи, чи готовий стенд на якому в’яжуть джгути, - зазначає Роман.

Також він розповідає, що в’язальник джгутів має можливість кар’єрного зросту, у тому числі обіймати керівні посади на підприємстві у майбутньому. Для цього потрібно виконувати виробничі завдання, бути наполегливим та мати організаторські здібності.

Зазначимо, що чимало прикарпатців саме на цій роботі отримали впевненість у завтрашньому дні, адже на даний час ВО “Карпати” пропонує стабільну заробітну плату з її подальшим зростаттям, безкоштовне довезення як містом так і у райони, доплату за харчування та цілодобову медичну допомогу.

Найближчим часом тут планують працевлаштувати ще понад тисячу працівників на посаду в’язальника схемних джгутів, адже запускають новий проект спільно із “Skoda Rapid”.



30 Травня 2018 p.
©http://briz.if.ua/