На Долинщині 100-річчю ЗУНР присвятили мистецько-патріотичну акцію


У другий день Свят Пресвятої Трійці на алеї Шептицького у старій частині міста Долина відбувся захід з нагоди започаткування мистецько-патріотичної акції «Давня наша слава в ЗУНРі ожива».
Зазначимо, що акція передбачає передачу символічної карти ЗУНР від села до села Долинщини з прикріпленням до неї фотографій учасників акції «Синьо-жовтий прапор – символ єдності України» та проведення у кожному населеному пункті масштабного презентаційно-мистецького заходу, присвяченого 100-річчю ЗУНР. Завершиться вона 1 листопада 2018 року урочистостями у місті Долина.

Мистецько-патріотичну акцію розпочав флешмоб «Молодь – надія України» за участю школи танцю Оксани Судол. За традицією Зелених свят, юні учасники заходу поставили вінки та квіти до символічної могили Січових Стрільців на цвинтарі поховань Січових Стрільців 1915-1917 років, а також до меморіальної дошки Січового Стрільця Ярослава Лопатинського.

Акція відродила пам'ять про діяльність у першій половині ХХ століття спортивного товариства «Сокіл», спортивна зала якого в той час розміщувалася у розташованому поруч Районному Народному Домі. Тоді спортивно-військові товариства «Пласт», «Сокіл», «Луг», «Січ» створювалися, щоб пробуджувати національну свідомість галичан, та вели велику просвітницьку діяльність. Сьогодні з цих товариств на теренах Долинщини діють «Пласт» та «Сонячна Січ».

Про героїзм, мужність, нескореність українських патріотів розповіли почесний голова РО ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка Степан Янковський та голова громадської молодіжної організації «Сонячна Січ» Віталій Кульпа. Для молоді представники організації влаштували справжні спортивні баталії на спортивному майданчику поруч з алеєю.

Захід доповнювали патріотичні композиції у виконанні читців районного Народного дому та театру-студії Будинку дитячої та юнацької творчості «Талант», народного аматорського чоловічого ансамблю «Туряни» зі села Велика Тур’я, народного аматорського фольклорного колективу «Мелодії душі» зі села Гериня, народно-аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Лужанка» з села Лужки, отця Василя Бурія.

Окрім того, бажаючі мали змогу ознайомитися з експозицією «Народна війна 1917 – 1932 років».

На завершення акції всі присутні зробили спільне фото на інтерактивному арт-майданчику «Синьо-жовте селфі для друзів» для символічної карти ЗУНРу.



29 Травня 2018 p.
©http://briz.if.ua/