Близько 15% лічильників непридатні для подальшої експлуатації


ПАТ «Івано-Франківськгаз» з початку року провело 17,2 тис. планових повірок лічильників газу спільно з представниками державного підприємства «Івано-Франківськстандартметрологія». Результати повірок приладів показали, що 15% лічильників непридатні до подальшої експлуатації через зношеність лічильного механізму або значну похибку вимірювання. Окрім того, виявлено 69 фактів втручань в роботу приладів обліку.

Повірка приладів обліку здійснюється у сервісних центрах ПАТ «Івано-Франківськгаз» представниками Держспоживстандарту. Натомість демонтаж та монтаж лічильника проводиться винятково працівниками газового господарства, оскільки роботи належать до газонебезпечних.
 «Щоденно на спеціальному обладнанні повіряється 156 лічильників газу. З них кожен сьомий - непридатний до подальшої експлуатації, через зношеність лічильного механізму або значну похибку вимірювання», - каже головний метролог ПАТ «Івано-Франківськгаз» Олег Кашуба.
Якщо за результатами перевірки в лічильнику не виявлено жодних порушень, то прилад вважається справним та повертається споживачу, якщо ж прилад обліку визнано непридатним, споживачу необхідно звернутися в газове господарство для вирішення питання по його заміні.
«Періодична повірка лічильників газу проводиться безкоштовно для споживача. Але деякі споживачі відмовляють газовикам в доступі у своє помешкання для зняття лічильника на повірку. Найчастіше така відмова пов’язана із втручанням людей у роботу приладу для зменшення його показань», - додає Олег Кашуба.
У газовому господарстві зазначають, у разі недопуску споживача до помешкання, згідно кодексу ГРМ, компанія складає акт про відмову, а розрахунки за спожитий газ проводитимуться за граничними нормами споживання. Так, за чотири місяці цього року фахівці «Івано-Франківськгазу» вже склали 1650 актів про відмову допуску, та зафіксували 69 фактів незаконних втручань у роботу приладів обліку. Такі порушення, кажуть газовики, легко виявляють за характерними механічними пошкодженнями на відліковому механізмі, підробленими пломбами, відбитками тавр та ін.
При встановленні факту втручання у роботу приладу, споживачу доведеться відшкодувати збитки, завдані державі та газопостачальному підприємству, сплатити вартість зняття-встановлення лічильника, а також придбати новий лічильник. Розрахунок суми збитків здійснюється відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем.
  



23 Травня 2018 p.
©http://briz.if.ua/