Франківські смітники – лише для вологих відходів?


Франківські смітники – лише для вологих відходів?Івано-франківські комунальники продовжують спроби привчити мешканців обласного центру Прикарпаття до роздільного збирання твердих побутових відходів.

Нагадаємо, подібні спроби в Івано-Франківську тривають вже добрий десяток років. При чому зі змінним, як то кажуть, успіхом. Так, якщо ідея різноколірних контейнерів (в кінцевому підсумку, щоправда, контейнери виявились одного кольору, різноколірними зробили лише їхні кришки), на які було витрачено купу європейських грантових коштів, потерпіла фіаско, то спеціальні контейнери для скла та сітки для поліетиленової тари прижилися досить непогано.

Франківські смітники – лише для вологих відходів?

Тепер же контейнерні майданчики для збирання твердих побутових відходів поступово завойовує інша новація. Звичайні алюмінієві сміттєві баки тут поступово замінюють на нові – пластикові, зі спеціальними наліпками, які свідчать, що такі баки передбачені виключно для «вологих відходів». Ті ж наліпки містять роз’яснення, що саме власники нових контейнерів розуміють під вологими відходами, а саме: рештки їжі, предмети гігієни та органічні відходи. При цьому чітко зазначається, що до нових баків заборонено вкидати батарейки, лампи, будівельне сміття, побутова техніка та електронні прилади, а також опале листя та вуличні змети. І якщо для батарейок та будівельного сміття у місті де-не-де все-таки передбачені спеціальні місця, то куди пересічному іванофанківцеві викидати перегорілі лампочки, поламані електронні пристрої, як, власне, і сухі побутові відходи, про які не йдеться у забороні, як, наприклад, шматки паперу, ганчір’я, жерстяні банки чи домашні змети. Бо ж інших контейнерів, крім передбачених для вологих відходів, на оновлених майданчиків немає…

Франківські смітники – лише для вологих відходів?

А взагалі-то сортування сміття – річ потрібно, якщо, звісно побутові відходи не захоронювати на звалищах, а переробляти на спеціальних сміттєпереробних комплексах. Між іншим, свого часу – років шість тому – місто Івано-Франківськ мало шанс збудувати такий комплекс. При цьому американські експерти навіть пропонували свою допомогу у залученні до цього можливостей державно-приватного партнерства. Втім, погляди на проблему міської влади тоді не співпадали з американськими…

Наразі ж можна констатувати лише одне: з 1 січня 2018 року набрали силу прийняті у 2017 року зміни до Закону України «Про відходи». Тоді статтю 32 Закону було доповнено пунктом «і», відповідно до якого забороняється захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. І, варто зазначити, робота в напрямку виконання вказаної норми таки ведеться і не лише шляхом заміни сміттєвих контейнерів. Нагадаємо, як нещодавно розповів міський голова обласного центру Руслан Марцінків, на івано-франківському комунальному підприємстві «Полігон-ТПВ» вже практично змонтовано лінію з сортування сміття і незабаром вона запрацює (якщо, звісно, на підприємстві зможуть добрати необхідних 18 працівників).



18 Травня 2018 p.
©http://briz.if.ua/