Розмова про підвищення зарплати: аргументи і виправдання


Порушити питання про підвищення зарплати — рішення, що вимагає підготовки. Потрібно налаштуватися морально і підібрати аргументацію. Ускладнює ситуацію той факт, що далеко не в усіх компаніях прийнято просити про підвищення. І часом співробітникам важко зважитися на розмову з роботодавцем. HeadHunter Україна дізнався в українців, чи доводилося їм вести розмову про підвищення зарплати і наскільки успішною вона була.

Майже половина (44%) респондентів зазначили, що протягом останнього року їм доводилося просити про підвищення зарплати.

Підняли зарплату половині з тих, хто про це попросив. Відсоток збільшення різнився. Найпоширенішим виявилося підвищення на 10% — таке отримали 35% тих, кому вдалося його добитися. Досить часто піднімали оплату праці на 30% — таке збільшення фінансової винагороди за роботу відзначили трохи більше чверті респондентів, які домоглися зростання зарплати.

Серед аргументів, які співробітники використовували під час обговорення підвищення, найпопулярнішою була апеляція до досягнень і досвіду. Часто також домовлялися про збільшення зарплати за умови взяття на себе працівником додаткових обов'язків. У деяких випадках підвищення обговорювалося вже за фактом написаної співробітником заяви про звільнення. Серед чинників, що посприяли підняттю зарплати, також відзначали інфляцію і вимоги ринку.

Ті ж, хто не просив про підвищення, аргументують це таким чином: у 32% — не прийнято про це просити, роботодавець сам підвищує зарплати; майже кожен п'ятий вважає, що роботодавець все одно її не підніме, тому і не просить; 17% не просять про збільшення зарплати, тому що вважають, що вона відповідає ринковій, 12% — соромляться попросити про підвищення. Серед інших причин зазначали: невеликий термін роботи, недавнє підвищення, відсутність аргументів для збільшення заробітної плати.

Культура обговорення фінансових питань стає все більш зрозумілою і прийнятною. Співробітники, перш ніж заводити розмову про підвищення зарплати, оцінюють свій рівень і готують відповідні аргументи. Вони моніторять зарплати і співвідносять свої побажання з можливостями ринку. Проте частина з них як і раніше вважає за краще уникати розмови про перегляд заробітної плати. Причини цього різні: хтось доходить висновку, що у нього немає шансів отримати позитивну відповідь, а хтось просто соромиться порушувати подібні питання. 6 порад, як говорити з роботодавцем про зарплату

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у березні-квітні 2018 року. В опитуванні взяло участь 693 респондента з різних регіонів України.



16 Травня 2018 p.
©http://briz.if.ua/