Двори без автомобілів нарешті в Івано-Франківську


Концепція «двір без машин» на піку актуальності у Івано-Франківську, адже кількість власників авто з кожним роком зростає, а от місць для парковок не більшає. Яке розв‘язання ситуації продумали сучасні забудовники, розповів Аналітичний центр будівельної компанії «Благо».

Ідея розвантаження двору передбачає розподіл території на місце для дитячих та спортивних майданчиків та окремого паркінгу автомобілів з метою забезпечення комфорту для виїзду та максимальної безпеки пішоходів, зокрема дітей. Концепцію реалізовують по-різному. 

Зонування

Найпоширеніший варіант - це зонування території на рекреаційну та проїздну частини. До прикладу, внутрішній двір закритий і призначений для розваг та спорту, а паркінг знаходиться ззовні житлового комплексу. Інший варіант - відпочинкова зона знаходиться в центральній частині ЖК, включаючи спортмайданчик, дитячий майданчик та сквер, а периферійна частина двору відведена для транспорту. Головне у зонуванні - дотримання найвищого рівня безпеки та комфорту мешканців, створення екологічно чистих та функціонально облаштованих територій, де зручно відпочивати дітям та дорослим. Принцип зонування використовується у житлових комплексах Паркова алея та Comfort Park.

Наземний багаторівневий паркінг

Подібна практика застосовується у ЖК Manhattan. Наземний паркінг має багаторівневу структуру, що дозволяє оптимізувати простір для більшої кількості автомобілів і розширює можливості для модернізації пішохідної та розважальної частини двору. 

Підземний паркінг

Інший варіант концепції двору без машин - підземний паркінг наразі менш поширений у Івано-Франківську і доступний лише апартаментам бізнес- та еліткласу. Практичність даного способу очевидна: автомобілі знаходяться у безпечному закритому приміщенні і потреби заїжджати у двір немає. Тому вся площа відводиться для розваг та відпочинку мешканців. Наразі похизуватися підземним паркінгом може житловий комплекс Парус15 Травня 2018 p.
©http://briz.if.ua/