Підвищення бюджетної грамотності


В Івано-Франківську в рамках проекту «Підтримка фінансової прозорості та належного врядування в Івано-Франківській міській раді», який впроваджує ГО «Громадський формат» за підтримки Асоціації міст України в межах проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», фінансованого МЗС Норвегії відбувся одноденний тренінг «Програмно-цільовий метод як інструмент належного врядування» для головних розпорядників коштів Івано-Франківської міської ради.


Захід відкрив виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, який його модерував. Він наголосив, що розподіл фінансових ресурсів за допомогою програмно цільового методу є комплексним підходом, що передбачає довготермінову стратегію якісного використання коштів Івано-Франківської міської ради. Адже постійне проведення моніторингу використання коштів слугує як інструмент коригування фінансових показників задля досягнення ефективного результату. Цей проект дозволить головним розпорядникам коштів бути більш прозорішими у роботі програм використання коштів. Тим паче, програмно цільовий метод – це добра практика європейських країн.


Заступник начальника управління - начальник відділу планування та аналізу бюджету фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Людмила Синоверська і начальник відділу програмування та комп’ютерного забезпечення фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Ігор Жигайло зосередили свою увагу на законодавчих підставах запровадження та роботи програмно-цільового бюджетування на рівні місцевих бюджетів. Вони підкреслили, що ПЦМ – це метод управління бюджетними коштами для досягнення конкретних результатів за рахунок коштів бюджету із застосуванням оцінки ефективності використання бюджетних коштів на всіх стадіях бюджетного процесу. А це є дієвим механізмом управління, контролю, нагляду за використанням бюджетних коштів.

Підбиваючи підсумки заходу, Юрій Стефанчук підкреслив, що цей проект передбачає роботу з головними розпорядниками коштів упродовж трьох тренінгів для двох окремих груп. Під час тренінгів буде охоплено весь процес роботи з ПЦМ, розпочинаючи із законодавчої бази і завершуючи звітуванням, оскільки саме головні розпорядники коштів звітують за показниками, передбаченими у законодавстві. Підвищення бюджетної грамотності – основне завдання проекту, наголосив Юрій Стефанчук.
 



11 Травня 2018 p.
©http://briz.if.ua/