У Крихівцях оселиться гірсько-штурмовий батальйон


У Крихівцях стоятиме гірсько-штурмовий батальйонУ селі Крихівці Івано-Франківської міської ради буде своя військова частина.

Про це йшлося на сьогоднішній прес-конференції в Івано-Франківському обласному військовому комісаріаті за участі командира 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Героя України підполковника Василя Зубанича.

Як повідомив підполковник Зубанич, наприкінці 2017 року було видано спільну директиву Начальника Генерального Штабу Збройних Сил України та Міністерства оборони України, яка передбачає розквартирування на території військового містечка у вказаному населеному пункті 109-го окремого гірсько-штурмового батальйону 10-ї огшбр. «Гарне» військове містечко, - зауважив пан Зубанич, уточнивши, - гарне в лапках. Але є дуже хороша приказка, яку я завжди кажу: очі бояться, а руки роблять». Зі слів комбрига, військове містечко у Крихівцях, як і всі військові містечка бригади, потребує відновлення, у зв’язку з чим на даний момент 109-й огшб розквартировано у селищі Делятин. Втім, вже влітку цього року в рамках президентської програми у Крихівцях почнеться будівництво двох казарм покращеного типу, у яких можна буде розмістити близько 300 військовослужбовців. «На даний момент – ми моніторимо ситуацію – ми знаємо, що вже проведено тендерні процедури і будемо сподіватись, що вже в найближчому часі розпочнеться будівництво даних казарм, - розповів військовик, - що дасть змогу вже після того, як ми відпочинемо, виконавши бойову задачу, повернемось, безпосередньо вже зайдемо на територію даного військового містечка».

Власне, нові казарми не будуть казармами в тому сенсі слова, як це слово звикли сприймати на пострадянському просторі. Військовослужбовці розміщуватимуться по чотири у кімнаті. Крім того, у вказаних приміщеннях сплановано створення душових, кухонь, пралень тощо.

Витрачати кошти та зусилля на відновлення старих, напізруйнованих фондів військового містечка у Крихівцях не планують. Василь Зубанич переконаний, на сьогоднішній день більш рентабельним і доцільним є будівництво нового, аніж відновлення старого. Відтак, з його слів, на території містечка не залишиться жодної старої будівлі. Власне, тому і вирішено будувати житлові приміщення для розміщення 109-го огшб, як то кажуть «з нуля».

Ще одним позитивним моментом крихівецької «домівки» для гірських штурмовиків комбриг вважає той факт, що містечко розташоване у приміській зоні. Це, у свою чергу, створює комфортні умови служби для офіцерського складу. Адже офіцер має можливість привезти на нове місце служби і дружину, і дітей, розмістити дітей на навчання у закладі освіти, дошкільному закладі тощо.



11 Травня 2018 p.
©http://briz.if.ua/