В Івано-Франківську нагородили лауреатів премії імені Ярослава Лукавецького


Сьогодні в музеї мистецтв Прикарпаття відбулося урочисте вручення нагород переможцям конкурсу на здобуття премії імені Ярослава Лукавецького. Цей захід відбувся за участю заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка, начальника управління культури, національностей та релігій ОДА Володимира Федорака, відомих митців Прикарпаття, друзів та колег лауреатів цієї премії.
Вітаючи переможців, Ігор Пасічняк зауважив, що ця премія щорічно присуджується прикарпатським митцям за вагомий внесок у розвиток образотворчого, народного, декоративно-ужиткового мистецтва, архітектури та дизайну.

«Ознайомлюючись з представленими на цьому конкурсі роботами, черговий раз переконуюсь, що самобутнє українське мистецтво є основою сучасної української культури. Ця премія є найвищою відзнакою на Івано-Франківщині в галузі мистецтва та архітектури. Роботи цьогорічних переможців заслуговують захоплення та варті високих нагород», - наголосив управлінець.

Зазначимо, що лауреатами цьогорічного конкурсу в номінації «Архітектура і дизайн» стали Богдан Гладкий за створення монументально-декоративних творів та Володимир Бойків за творчі здобутки в дизайні рекреаційних, відпочинкових та побутово-ужиткових комплексів. У номінації «Образотворче і народне мистецтво» за особистий вагомий внесок у розвиток образотворчого мистецтва краю премію здобула Галина Вінтоняк та за популяризацію українського декоративно-прикладного мистецтва - Володимир Слободян.

Важливо зауважити, що конкурс на здобуття премії імені Ярослава Лукавецького відбувається з 2002 року. Його метою є популяризація кращих творів мистецтва, архітектури і дизайну, піднесення їхньої ролі у духовному відродженні та естетичному вихованні.

Цього дня також було вручено почесну грамоту обласної державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю в органах виконавчої влади, професіоналізм, активну громадську діяльність, з нагоди 70-річчя від дня народження Марку Путьку, який з 1998 по 2006 рік був начальником управління у справах національностей, міграції та релігій облдержадміністрації.

Додамо, що сьогодні у музеї мистецтв Прикарпаття було також презентовано виставку творів учнів мистецької школи Олекси Новицького, яка діяла у Львові з 1923 по 1935 роки. Зауважимо, що ця школа займає особливе місце в історії України. Вона стала першим на Галичині навчальним мистецьким закладом, заклавши основи національної художньої освіти на західноукраїнських землях.



11 Травня 2018 p.
©http://briz.if.ua/