На Прикарпатті впроваджують проект «Менше сміття-краще життя!»


Учора в м. Тисмениця за проектною ініціативою ГО «Громадський центр «Еталон» та управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації за участю депутатів різних рівнів, представників органів влади, контролюючих органів та органів місцевого самоврядування, голів ОТГ, перевізників твердих побутових відходів, священнослужителів Тисменицького і Тлумацького районів та представників ЗМІ відбувся виїзний захід із реалізації екологічного проекту «Менше сміття-краще життя!».
Головували на засіданні перший заступник голови Тисменицької райдержадміністрації Володимир Заник та голова райради Тетяна Градюк. До складу виїзної робочої групи увійшли начальник відділу економіки природоохоронної діяльності, екологічного моніторингу, зв’язків із громадськістю та ЗМІ управління екології та природних ресурсів ОДА Петро Кульба, завідувач відділенням ДУ «Івано-Франківський ОЛЦМОЗ України» Юрій Здоровий, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Віталій Ріхлевський, референт бюро УГКЦ з питань екології та громадськості о. Михайло Дзуль, представники Громадського центру «Еталон».

Зазначимо, що основною метою даного проекту є привернення уваги мешканців Прикарпаття щодо правильного поводження з побутовими відходами та запровадження процесу сортування сміття в населених пунктах.

Координатор екологічного проекту «Менше сміття-краще життя!» Леся Аронець за допомогою інтерактивних методик, мультимедійних презентацій та тематичних роликів презентувала кращі практики щодо утилізації та збору ТПВ.

Доповідачі заохочували присутніх, щоб кожен у своєму населеному пункті в першу чергу пропагував зменшення кількості відходів, відмовляючись від одноразових речей, а також аргументовано, на прикладах, доводили, що відходи – це не сміття, а цінний ресурс, якщо з ними правильно поводитися. Адже потрапляючи на сміттєзвалище, вони забруднюють навколишнє середовище – ґрунт, повітря, воду, – залишаючись там на сотні років.

Повідомлялося, що, у першу чергу, довкілля забруднюється фільтратом – це отруйна рідина, яка проходить через усе тіло звалища і несе із собою у підземні води забруднюючі речовини. Окрім того, у фільтраті довгий час залишаються бактерії, які спричиняють захворювання практично в усіх живих організмах. Фільтрат може потрапляти як до поверхневих, так і до ґрунтових вод і спричиняти їх забруднення.

Слід додати, що для досягнення високого результату система роздільного збирання ТПВ потребує ретельної просвітницької роботи. Необхідне чітке повідомлення про те, яким чином кожний мешканець має брати участь у цій діяльності.



8 Травня 2018 p.
©http://briz.if.ua/