Національний банк увів в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні


Національний банк України 27 квітня 2018 року ввів у обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні. Ці монети перебуватимуть у обігу разом із монетами номіналом 1 гривня старого зразка й банкнотами номіналами 1 та 2 гривні попередніх років виготовлення.
Директор департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко наголосив, що, починаючи від сьогодні обігові монети номіналами 1 та 2 гривні є дійсним платіжним засобом на території України та обов’язкові:

до приймання за їх номінальною вартістю всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів;
для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви;
для здійснення переказів.
Водночас Національний банк припиняє друкувати банкноти номіналом 1 та 2 гривні.

«Новими монетами українці зможуть розраховуватися одночасно з банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу, доки монети поступово не замістять банкноти в обігу, – наголосив він. – Вилучатися з обігу банкноти номіналом 1 та 2 гривні не будуть, із часом монети повністю замінять зношені та пошкоджені банкноти».

За його словами заміна банкнот низьких номіналів на монети сприятиме:

досягненню оптимального співвідношення банкнот і монет у обігу, що відповідає сучасним потребам держави та економіки, а також світовому досвіду, який свідчить про те, що номінальні ряди, як правило, налічують у середньому 12 номіналів грошових знаків;
підвищенню строку служби грошей, оскільки монети перебувають в обігу близько 20 років, а банкноти номіналами 1 та 2 гривні можуть перебувати в обігу значно менший проміжок часу (у середньому близько 1,5 року);
заощадженню державою, зважаючи на строк служби монет, біля 1 млрд грн.
Заміна банкнот низьких номіналів пов’язана також із розвитком безготівкових розрахунків, зміною купівельної спроможності гривні за останні 20 років та зміною у поведінці споживачів. Розвиток безготівкових розрахунків призводить до зменшення кількості номіналів у номінальних рядах країн світу і Україна – не виняток.

Також Віктор Зайвенко повідомив про те, що першу партію нових монет у кількості понад 7 млн штук кожного номіналу розподілено між підрозділами Національного банку України для подальшого розподілу між банками України, які в свою чергу забезпечать українців новими монетами.

Нові монети – невеликі за розміром, легкі, не обтяжуватимуть гаманців. Вони виготовлені зі сталі з гальванічним покриттям, що дає можливість знизити вартість їх виготовлення.

Вага нової монети номіналом 1 гривня становить 3,3 грама, а номіналом 2 гривні – 4 грами. Для порівняння, монета номіналом 1 гривня старого зразка удвічі важча – її вага становить 6,8 грама.

«Національний банк докладе максимум зусиль для того, щоб забезпечити оптимальність, комфортність та зручність готівкового обігу для населення нашої країни», – запевнив Віктор Зайвенко.

Довідково

Відповідно до політики оптимізації готівкового обігу України Національний банк України прийняв рішення поетапно вводити в обіг нові обігові монети- 1, 2, 5 та 10 гривень.

З 27 квітня 2018 року розпочався перший етап – уведено в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні.

Другий етап відбудеться пізніше, монети номінальною вартістю 5 і 10 гривні вводитимуться в обіг у 2019 – 2020 роках (точну дату Національний банк повідомить додатково).



27 Квітня 2018 p.
©http://briz.if.ua/