За минулі п'ять років прикарпатські газовики замінили 153 кілометри газопроводів


За минулі п'ять років прикарпатські газовики замінили 153 кілометри газопроводівПонад 10% газових мереж Прикарпаття на сьогоднішній день є замортизованими, - констатують фахівці ПАТ «Івано-Франківськгаз».

На підприємстві змушені визнати, що амортизація системи газопостачання відбувається набагато швидше ніж їх модернізація. Воно й не дивно, адже більшість труб газотранспортної системи області були прокладені ще у 50 – 60 роках і їх заміна потребує чималих капіталовкладень. При цьому до 2012 року робота «Івано-Франківськгазу» була спрямована на підтримання газових мереж у належному технічному стані шляхом проведення локального ремонту і не передбачала глибокої модернізації системи.

Ситуація дещо змінилася у 2013 році, коли на підприємстві було переглянуто стратегію розвитку газотранспортних мереж і вже протягом наступних п’яти років – з 2013-го по 2018-й у розвиток системи транспортування газу на території області було інвестовано вдвічі більше коштів, ніж за попередню «п’ятирічку». Сума капіталовкладень у розвиток ГРМ за цей період склала майже 50 мільйонів гривень.

Левову частку цих коштів – 30 мільйонів гривень – було спрямовано на розвиток та заміну газопроводів.

Загалом за цей період було замінено 153 кілометри газогонів. При цьому, як стверджують на підприємстві, прикарпатськими газовиками активно впроваджуються новітні технології заміни газорозподільних мереж – безтраншейним способом, - яка дозволяє швидко та якісно замінити мережі з мінімальним пошкодженням асфальтного покриття. «Технологія полягає в протяганні всередині зношеного сталевого газопроводу поліетиленової труби, гарантійний термін експлуатації якої 50 років», - розповідає технічний директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський. З його слів, у такий спосіб на Прикарпатті було замінено 60 кілометрів газопроводів.

Решту коштів було інвестовано у заміну та капітальний ремонт 205 газорозподільних та шафових газорозподільних пунктів, майже 50 засобів електрохімзахисту, встановлення 10 систем телеметрії (засобів дистанційної передачі показань лічильників газу) у газорозподільних та шафних газорозподільних пунктів.

У планах підприємства – у наступні п’ять збільшити інвестиції у розвиток ГТС ще більш, як у два рази. Так, фахівці «Івано-Франківськгазу» розробили та подали на затвердження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) План розвитку газорозподільного підприємства на 2018-2027 рр. на суму  118 мільйонів гривень. Як стверджують газовики, затвердження такого Плану допоможе зменшити рівень старіння системи газопостачання та впроваджувати новітні технології  для утримування мереж в належному стані.  За умови збереження тенденції по виділенню коштів держрегулятором на наступні роки, звісно.27 Квітня 2018 p.
©http://briz.if.ua/