Юних прикарпатців навчатимуть керуванню дронами


Юних прикарпатців навчатимуть керуванню дронамиВ Івано-Франківську дітей навчатимуть керувати безпілотними літальними апаратами.

Навчання відбуватимуться в рамках Школи пілотування “Falcon”– спільного проекту Університету Короля Данила та освітнього середовища «Робоклуб ІФ» в рамках співпраці з громадською організацією любителів гоночних дронів “Ukrainian Association of Drone Racing” (UADR), з якою Університет Короля Данила підписав Меморандум про співпрацю.

«Вітаємо наших нових партнерів та запрошуємо до першої в Івано-Франківську школи підготовки юних пілотів мультироторних систем та FPV Дронів!», – зазначив з даного приводу керівник "Ukrainian Association of Drone Racing" Дмитро Аксьонов.

Як зазначають автори проекту, nема безпілотних літальних апаратів нині є актуальною у всьому світі і, звичайно, в Україні (з огляду на тривалу війною та стрімкий розвитком аграрного сектору, які потребують десятки спеціалістів кожного року). Більшість українських професіоналів, що зараз працюють в цій галузі, є світчерами-самоучками, які отримали свій досвід через величезну кількість витрачених власних ресурсів та часу, часто у відірваності від спільноти однодумців. Дехто починав шлях до професіоналізму під час змагань з дрон-рейсингу, які є загалом не тільки перегонами безпілотних апаратів, а й змаганнями пілотів та конструкторів.

У свою чергу Школа пілотування «Falcon» розрахована на дітей 9-13 років. Навчання у школі триватиме протягом травня-червня. За цей період маленьких слухачів школи навчатимуть пілотувати, складати і ремонтувати мультикоптерні системи. Заняття проводитиме засновник першої у Європі дронрейсерської команди Іван Норожнов, чиї вихованці входять до першої десятки кращих пілотів України та є абсолютними золотими медалістами юніорських змагань. Авторська методика Івана довела свою ефективність і визнана пілотською спільнотою та UADR, Асоціацією дронрейсингу України.

Навчання у школи відбуватиметься на трьох рівнях: на першому рівні слухачі вивчатимуть основи пілотування, конструювання та обслуговування мультикоптерних систем, дізнаються про змагання Ліги Юніорів та членство в UADR. Другий рівень включатиме пілотування мультикоптерних систем FPV (пряме керування по відеосигналу з видом від першої особи), навчання основам 3D-друку та моделювання у САПР. Крім того, слухачам розкажуть про отримання міжнародних ліцензій Міжнародної федерації аеронавтики FAI / ФАМСУ, участь у змаганнях національного та міжнародного рівнів, Чемпіонаті України, турнірах та інших подіях. Третій рівень передбачатиме заняття з аерофотозйомки, розробки, конструювання, програмування та обслуговування автоматичних мультикоптерних систем, тематику мікрокоптерів, та перегонів у критих локаціях.

«Ринково орієнтовані організації потребують фахівців у сфері управління дронами та квадрокоптерами, оскільки однією з ключових умов успішного розвитку є залучення додаткових електронних інструментів та експертів, які вміють ними керувати. Найважче навчання дронрейсингу, адже потрібно керувати з високою маневреністю на великих швидкостях. Саме тому ми пропонуємо стартувати навчання дітям 9-13 років», – прокоментував ідею проекту проджект-менеджер факультету інформаційних технологій Університету Короля Данила Василь Боднарук.

Як стверджують в Університеті, ті діти, кому пощастить потрапити в перший набір школи в Івано-Франківську, вже цього літа зможуть брати участь у змаганнях.

Варто відзначити, що 27 квітня Школи пілотування “Falcon” буде офіційно презентовано в Університеті Короля Данила. Презентація відбудеться о 18.00 в аудиторії № 405. Там же усі бажаючі зможуть записатися до Школи.



26 Квітня 2018 p.
©http://briz.if.ua/