Бахматюк має намір налагодити постачання біогазу в Євросоюз


Найбільший в Україні і Євразії яєчний холдинг Авангард, підконтрольний мільярдерові зі списку Forbes Олегу Бахматюку, має намір поставляти біогаз в країни Європейського союзу.

Як йдеться в повідомленні компанії, пілотний проект з постачання біогазу Авангард має намір реалізувати в партнерстві з польською державною нафтогазовою компанією PGNIG-energy.

Відповідний договір про наміри керівники підприємств Олег Бахматюк і Зигмунд Стрибінський підписали в рамках проведення в Києві ХІ Економічного форуму Україна-Польща 20 вересня.

За словами Бахматюка, необхідний біогаз вироблятиметься на птахофабриках в селі Гуменці (Кам'янець-Подільський район Хмельницької області, проект АВІС) і в селі Східне (Білозерський район Херсонської області, проект Чорнобаївське).

"Приблизний обсяг інвестицій в будівництво біогазових заводів складе близько 50 - 60 млн євро в кожен. На виході ми отримаємо до 70 - 80 млн куб. м "брудної" суміші на рік з кожного підприємства. Що дасть нам до 30 - 35 млн куб. м чистого біогазу", - зазначив власник Авангарду.

Він вважає, що договір, укладений з польськими партнерами, дасть можливість зробити рентабельним біогазовий бізнес без застосування "зеленого тарифу", тобто без порушення структури виробників в енергетичному балансі України.

"Ціна продажу біометану на експорт буде вищою, ніж ціна природного газу. Тому виробництво біогазу буде цілком рентабельним без когенерації в Україні", - зазначив Бахматюк.

Як повідомляло агентство, в 2013 році Авангард розраховує запустити другу чергу птахокомплексів у Хмельницькій та Херсонській областях, в рамках цього на птахокомплексах будуть запущені і біогазові заводи.

Нагадаємо, що 2011 рік Авангард закінчив із чистим прибутком 196,3 млн доларів, збільшивши дохід порівняно з 2010 роком на 25,84%, або на 113,6 млн доларів до 553,3 млн доларів.

Раніше також повідомлялося, що Верховна Рада України прийняла у другому читанні і як закон законопроект про розвиток виробництва та споживання біологічних палив, що визначає правові основи регулювання обороту (виробництва і споживання) біологічних палив, які базуються на основі використання джерел відновлюваної сировини та біохімічних методів його переробки.

За матерiалами: Українські новини



24 Вересня 2012 p.
©http://briz.if.ua/