Міжнародний фонд "Відродження" виступив на захист медичних реформ Супрун


Міжнародний фонд «Відродження» знову засвідчує свою підтримку медичній реформі і невтомним агентам змін у Міністерство охорони здоров'я України , які її впроваджують. Фонд закликає не піддаватися на відверті маніпуляції, які стають дедалі агресивнішими.

Для Міжнародного фонду «Відродження» реформа системи охорони здоров'я є багаторічним пріоритетом і ми усвідомлюємо обсяг структутних змін, яких потребує ця сфера. Параметри нинішнього етапу реформи визначили експерти Стратегічної дорадчої групи, що працювали за підтримки Фонду при різних керівниках МОЗ з 2014 року. Розроблена експертами з різними поглядами Стратегія реформування системи охорони здоров'я України до 2020 року здобула широке визнання, була затверджена Кабінетом Міністрів України та рекомендована до виконання World Health Organization (WHO) та World Bank.

Робота експертів показала, наскільки важко будувати консенсус у такій чутливій і важливій сфері. Тому очевидно, що критика і коментарі про те, як зробити краще, будуть лунати завжди.

Але головний успіх реформи не стільки у досягнутому консенсусі щодо стратегії, скільки в сміливості її впровадження. Реформа потребувала таких лідерів, які можуть подолати опір і саботаж будь-яких змін у медичній сфері.

Успіх, якого вдалось досягти Уляна Супрун і її підлеглим, у вигляді законодавчих змін та їхнього впровадження дає надію на результативність реформи в цілому.

Міжнародний фонд «Відродження» не брав участі у визначенні кандидатури міністра і не підтримував Уляну Супрун до того, як вона була призначена на посаду. Однак саме зараз для нас очевидно, що даний вибір керівництвом держави та уряду був зроблений вірно.

Цей висновок базується на тому, що МОЗ зуміло, за підтримики Кабінету Міністрів і Верховної Ради, розпочати практичне впровадження наріжних елементів реформи: автономізація закладів охорони здоров’я, реформа принципів фінансування й оплати праці в медицині, формування Національного переліку основних лікарських засобів, впровадження системи відшкодування (реімбурсації) лікарських засобів, реформування первинної ланки медичної допомоги.

Безпідставність і маніпулятивність аргументів Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, який рекомендував парламенту прийняти звернення до Кабінету Міністрів про відставку в.о. Міністра охорони здоров’я, ставить під сумнів можливість реалізації навіть базових завдань розвитку медицини в Україні.

Маніпулятивні політизовані звинувачення ми вважаємо ознакою спротиву старої системи та намаганням підірвати довіру до критично важливих змін в той самий момент, коли вони тільки почали впроваджуватись.

Віримо, що позитивні зміни не будуть перекреслені під тиском тієї частини українського політикуму, медичного та фармацевтичного співтовариств, яка зацікавлена у збереженні старих схем і протягом багатьох років руйнувала українську медицину.

Фонд вважає важливим підтримувати справжні реформи та справжніх агентів змін у владі, які реформують галузь охорони здоров’я, спираючись на інтереси пацієнтів, і готовий надавати таку підтримку і надалі.

Оригінал повідомлення тут: https://goo.gl/3DPzKj



11 Квітня 2018 p.
©http://briz.if.ua/