Навіщо покійникам штучні квіти?


Ілюстративне фотоВ народі побутує думка: живі квіти – живим, а мертві квіти, або штучні – мертвим. Та чи потрібні покійникам штучні квіти? Навряд. Бюро Української Греко-Католицької Церкви  з питань екології звертається до людей з проханням не приносити штучних квітів, а також вінків з них на могили.

«Пластикова квітка чи вінок, принесені на кладовище, не мають нічого спільного із виявом правдивої християнської віри,- переконаний керівник бюро УГКЦ з питань екології д-р Володимир Шеремета. – Душі наших рідних, близьких померлих не потребують матеріального вшанування. Єдине, що вони потребують – це наша молитва».

Такі атрибути цвинтарів наносять значну шкоду навколишньому середовищу, особливо під час їх спалювання.

«Ми приносимо сміття покійним, а не молитву»,-  зазначає перший заступник начальника Державної екологічної інспекції в області Ігор Яківчук. – Якщо ці вінки, чи частинки їх, попадають в землю, то вони забруднюють землю, а також забруднюють навколишнє середовище шляхом… коли спалювати їх.»

При спалювання пластикового  непотребу у повітря потрапляють канцерогени, які можуть призводити  до ракових захворювань.

Християнська церква вчить  правовірних християн берегти природу, навколишнє середовище заради нащадків.

«В час Великодніх свят ми приходимо на цвинтарі, щоб прибрати могили та помолитись за померлих,- зазначає  Архієпископ та Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин. – Церква просить усіх, щоб, дотримуючись обряду, ми старались йти на могили з відкритим серцем та живими квітами. Цю прекрасну природу нам потрібно   разом зберігати, її очищувати для наших дітей і нащадків».  

 



5 Квітня 2018 p.
©http://briz.if.ua/