В області реалізуються проекти теплосанації за схемою зелених інвестицій


Сьогодні делегація представників японської організації з розробки новітніх енергетичних і промислових технологій (НЕДО) та українського Державного агентства екологічних інвестицій побували на Коломийщині, де ознайомилися з ходом реалізації проектів з теплосанації за схемою зелених інвестицій. Проекти втілюються за кошти, отримані в рамках Кіотського Протоколу.

«За такою програмою цього року в області реалізується 33 проекти у закладах соціальної сфери: школах та лікарнях, - зазначив представникам ЗМІ заступник голови облдержадміністрації Руслан Гусак. – Об’єкти знаходяться у Коломийському, Калуському, Рожнятівському районах, містах Яремче та Івано-Франківську. Загальна сума фінансування - 59 мільйонів гривень».

Теплосанація передбачає заміну вікон та дверей, утеплення фасадів, ремонт покрівлі, вентиляційної системи. Вона спрямована на збереження тепла у приміщеннях та як наслідок – значної економії енергоресурсів, зменшення кількості використаного палива для обігріву приміщень, що у свою чергу призведе до скорочення шкідливих викидів в атмосферу.

Позитивні результати теплосанації відчули у Мишинській ЗОШ I-III ступенів, де побувала делегація. У школі, за словами її директора Лілії Василик, завдяки участі у проекті вдалося поміняти 100 вікон. Зараз у навчальному закладі тривають роботи з утеплення фасаду, які планують завершити до листопада.

«На сьогоднішній день завдяки цій програмі в усіх регіонах України реалізовуються 493 проекти, - наголосив голова Державного агентства екологічних інвестицій Владислав Якубовський. – Це дуже важлива справа. Сьогодні урядом поставлено завдання агентству приділити цій програмі максимальну увагу».

Не менш важливе питання – завершити теплосанацію на визначених об’єктах до кінця цього року.

«Ми хвилювалися, чи ці проекти будуть завершені, - зазначив журналістам, ознайомившись зі станом робіт, проведених у Мишинській ЗОШ, генеральний директор департаменту просування Кіотських механізмів організації нових видів енергії та індустріальних технологій (НЕДО) Тошіхіко Касаі. - Але побачивши, що роботи ведуться в хорошому темпі, ми заспокоїлися. Що стосується технологій утеплення, які використовуються в проектах, ми звернули увагу на те, що більшість з них українського виробництва, зокрема, вікна. Як бачимо, їхня якість жодним чином не відрізняється від того, що маємо в Японії».

Представник НЕДО поділився із журналістами враженнями від перебування в Україні та акцентував увагу на важливості співпраці двох країн у питаннях використання когенераційних установок. 



21 Вересня 2012 p.
©http://briz.if.ua/