В Івано-Франківську успішно відбувається реабілітація дітей з вадами слуху після кохлеарної імплантації


В Івано-франківській обласній дитячій клінічній лікарні відбулась науково-практична конференція на тему: «Реабілітація дітей з вадами слуху після кохлеарної імплантації».

Сьогодні більшість фахівців вважають, що корекція вад слуху у дітей найефективніша у віці до 2-3-х років, шляхом проведення кохлеарної імплантації. В Івано-Франківській області на диспансерному обліку перебуває 215 дітей з вадами слуху віком до 3-х років. З них прооперовано 26 дітей: 20 дітей – в Київському НДІ ім.Коломийченка та шестеро за кордоном – в Італії та  Польщі.

Питання реабілітації дітей після кохлеарної імплантації обговорено на науково – практичній конференції, яка відбулась в ОДКЛ.

В роботі конференції прийняли участь лікарі – отоларингологи лікувально-профілактичних закладів області, лікарі - неврологи, неонатологи ОДКЛ, психологи, педагоги, логопеди, сурдопедагоги.

З питанням реабілітації дітей виступив професор Івано-Франківського медичного університету В. Попович та педагог ОДКЛ О. Заставна, які у своїх виступах зупинились на сучасних аспектах проведення кохлеарної реабілітації та етапах логопедичної реабілітації.
Лікар – сурдолог В. Кузьмин продемонстрував клінічні випадки кохлеарної імплантації дітям, які в даний час проходять слухо – мовну реабілітацію в обласній дитячій клінічній лікарні. Діти, які не чули від народження, зараз розмовляють та відповідають на запитання. Попереду ще велика спільна робота батьків, медиків, педагогів.

Присутні ознайомились з 4 відеосюжетами про дітей різних вікових груп, які отримали мовно-слухову реабілітацію, і на даний час є здоровими дітьми, повністю адаптованими в соціумі. В ОДКЛ працюють логопеди, сурдопедагоги, котрі займаються реабілітацією дітей після кохлеарної імплантації. З результатами роботи яких ознайомились усі присутні. Але щоб досягнути бажаних результатів, необхідно вчасно виявлення зниження чи відсутності слуху у дитини ( в пологовому відділенні ) та своєчасно провести кохлеарну імплантація (до 3-х річного віку).

Головний лікар ОДКЛ Р. Котурбаш планує відкриття Центру реабілітації дітей після кохлеарної імплантації на базі вже функціонуючого Центру ранньої медико-соціальної реабілітації дітей з органічними ураженнями ЦНС.

Лідія Доценко



22 Вересня 2012 p.
©http://briz.if.ua/